Hafta Sonu Tatil Önerisi: Kandıra

İstanbul’un hemen yanı başında hafta sonu tatilini fırsat bilenlerin adresi Kandıra Kocaeli kadar yakınınızda. El değmemiş tabiatı, yemyeşil doğası, şehir hayatından uzaklarda sakin tatil yapmak isteyenlerin popüler mekânı Kandıra çam ormanlarıyla çevrili mis kokulu bir ilçe. Hafta sonu tatil önerisi Kandıra’yı daha yakından tanıma zamanı şimdi.

Kandıra tatilinize ilk olarak çevredeki güzelliklerden yani Kefken, Kerpe, Kumcağız, Bağırganlı gibi sahilleriyle ünlü yerlerden başlayın. Birçoğumuzun bildiği gibi Kandıra yoğurduyla çok meşhur bir ilçe. Hafta sonu tatilinin olmazsa olmaz aktivitesi olan mangalı yakmadan, mis gibi orman havasında pişmiş o etlerden tatmadan sakın dönmeyin. Bol oksijen kaynağı havası başınızı döndürecek.

Hafta sonu gidilebilecek yerler listenize Kocaeli’nin meşhur Kandıra’sını eklemeyi unutmayın. Kandıra’da konaklamayı düşünüyorsanız Kefken Adası’nda konaklamak daha iyi bir fikir olacaktır. Pembe kayalıklarıyla ünlü Kefken’de tarihi mekânlar kesinlikle görülmeye değer. Bunlardan bir kaçı; kale surları, sarnıç kalıntıları ve buranın olmazsa olmazı deniz fenerinden oluşan bir liste oluşturun kendinize. Pembe kayalıklar adını nasıl almış diye merak ediyorsanız aslında bunun tek bir açıklaması var; adadaki kayaların tamamı pembe renkte ve adını da haliyle buradan almış. İstanbul’un yerli yabancı turistik mekanı ulu Sultanahmet Camisi bile bu kayalıklardan inşa edilmiş.

Bir hafta sonu önerisi olan Kandıra İstanbul’dan uzaklaşmak istemeyenler için mükemmel bir seçenek. Bu hafta sonu için planlarınızı henüz yapmadıysanız Kocaeli Otellerinde konaklayarak Kandıra’da doya doya 1-2 günlük tatil yapabilir, şehir karmaşasından kısa da olsa biraz uzaklaşabilirsiniz. Mutlu hafta sonları.