Hafta Sonu Kıbrıs Tatili

Harika bir yerde dolu dolu geçireceğiniz iki günlük hafta sonu tatili hayal edin. Hem bulunduğunuz yerden uzaklarda hem de vize ve pasaport derdi olmayan bir destinasyon olsun. Kışın ılık, yazınsa bol güneşli ve sıcacık… Evet tarihi ve kültürel değerleri zengin Kıbrıs’tan bahsediyoruz. Şehir stresinden uzaklaşıp dinginleşeceğiniz Kıbrıs, hafta sonu tatiliniz için harika bir alternatif olacak. Bu hafta sonu kimselere söz vermeyin, tatil cenneti Kıbrıs hafta sonu tatilinizi unutulmaz kılacak duraklarıyla sizinle olacak.

Kıbrıs’ın güzelliklerini keşfetmek için iki günlük tatil kısa gibi görünse de tavsiyelerimize uyarak Kıbrıs’ı adım adım keşfetmek hiçte zor değil. Konaklamanızı Girne’de yaparsanız keyif dolu hafta sonu tatilinin ilk adımını atmış olursunuz. Girne’de başlayan yolculuğunuzda görmeniz gereken ilk durak Girne Kalesi olmalı. Girne Yat Limanı’nın hemen yanı başındaki kale, Kıbrıs’ın en çok turist çeken bölgesidir. Girne Kalesi’nin tarihi geçmişi Bizans dönemine dayanır.

Kıbrıs gezilecek ve görülecek yerleri bakımından eşi bulunmaz bir destinasyon. Harika bir Akdeniz manzarasına sahip olan Kıbrıs’ta görmeniz gerekenlerden biri de St. Hilarion Kalesi olmalı. Adaya saldırıları engellemek için tasarlanmış bu kalenin en tepe noktasına çıkıp adanın harika manzarasına bir de buradan izleyin.

Şimdi gotik mimarisinin esintilerini hissedeceğiniz bir yerden bahsedeceğiz. Beş Parmak Dağları’nda gözlerden uzak Bellapais Manastırı, tarihi zamanda yolculuk etmek isteyenler için kesinlikle kaçırılmamalı. Yazın olmazsa olmazları deniz, güneş, kum severler için önerimiz tabi ki Karpaz Plajı. Harika bir deniz sefası yaşatan Karpaz’da şirin mi şirin deniz kaplumbağalarını görünce şaşırmayın. Burası kaplumbağaların geçiş noktası olarak bilinir. Kıbrıs’ta yaz sezonu açıldığında Karpaz Plajı’nın sıcacık suları, altın sarısı kumlarında olmak gibisi yoktur. 🙂

Gece Hayatı

Gece hayatıyla da insanın içini kıpır kıpır eden Kıbrıs, gece kulüpleriyle de oldukça popüler. Tabi ki lezzetli seçenekler sunan restoranlarını da unutmamak gerekir. Bütün bunları hafta sonu tatilinize sığdırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Kıbrıs Otellerinden yerinizi ayırtmak. Böylece hafta sonu tatilinizde uzun zamandır hayalini kurduğunuz Kıbrıs tatilinizi yapmış olacak hem de kısa kaçamaklar yapmak için yaz aylarını beklemenize gerek kalmayacak.