Hafta Sonu İstanbul’da Neler Yapılır?

Ne kadar güzel bir ülkede yaşadığımızın kıymetini her geçen gün daha da iyi anlayanlar olarak bu hafta sonu da evde oturmayıp farklı arayışlara girebiliyoruz. Şayet siz de bizim gibi aynı duygular içindeyseniz hafta sonu İstanbul’da neler yapılır yazımızı inceleyip kendinize güzel bir program yapabilirsiniz. Hadi o zaman beraberce inceleyelim bu listeyi.

Anadolu Yakası’nda Keşfedilecek Çok Yer Var

İstanbul’un en güzel yerlerinden olsa da biraz bakir kalmış bir rota Anadolu Kavağı. Küçüklü büyüklü dükkanları, balık restoranları arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler listenize burayı ekleyebilir ve çok da güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Yoros Kalesi’ni de gezilecek yerler listesine eklemenizde fayda var.

Hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeylere Üsküdar’ın güzel manzarası eşliğinde Salacak’ı ekleyebilirsiniz. Burada güzel kareler yakalayıp akşam saatlerine doğru İstanbul’un güzel manzarasına karşı harika bir yemek kaçırılmaz bir seçenek olacaktır. (Güneşin batışı Salacak’ta da bir başka güzel olur).

Yoros Kalesi’nin manzarası

Birbirinden Eğlenceli Aktiviteler

Şimdi adaların tam zamanıyken oraya gidip boylu boyunca bisiklet turu süper bir fikir olabilir. Hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler listenize keyifli adalar turunu eklemeyi unutmayın.

Emirgan korusunun bin bir güzelliği arasında olmak bütün haftanın koşturmasına ilaç gibi gelecektir. Sabah erkenden kalkın ve doğru Emirgan’a doğru yola çıkın. Doğayla iç içe sabah yürüyüşü bu hafta sonu Emirgan’da sizi bekliyor.

Emirgan Sahili

Bu hafta sonu tatilinde boğazda yürüyüş yapmaya ne dersiniz? Diyorum ya İstanbul cennet diye. Karaköy’den Eminönü’ne, Kabataş’tan Ortaköy’e, Ortaköy’den Bebek’e ilçe ilçe yürüyüş yapacağınız hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler listesiyle sizi bekliyor. Öyleyse spor kıyafetleri şimdiden hazırlayın.

Bizim gibi siz de denizden ayrı kalamıyorsanız hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler listenize meşhur boğaz turlarını ekleyebilirsiniz. İstanbul’u bir de böyle izleyin, tekrar âşık olacaksınız eminiz.

Hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler dediğimizde aklınızdaki fikir kapalı ortamlarsa Florya’daki Akvaryum’u gezmek, o deniz canlıların büyülü dünyasını yakından görmek süper bir fikir olabilir. Sonraki zamanınızı buranın 5D sinemalarında güzel bir seans eşliğinde geçirebilirsiniz.

Hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler listemizi inceledikten sonra bir farklılık yapmak geçiyorsa aklınızdan İstanbul Otellerinden yerinizi ayırtarak mutlu, keyif dolu hafta sonuna doğru güzel bir adım atabilirsiniz 🙂