Günübirlik Abant Gölcük Turu

Kışın yaşadığınız yerden çok uzaklara gitmeden mükemmel bir doğa ve kar tatili geçirmeye hazır mısınız? Doğanın bize armağan ettiği yerlere doğru yola çıkmak özellikle de bu mevsimde ne kadar da romantik olur bir düşünün. Atacağınız her adımda bembeyaz karlara gömülmek… Düşüncesi bile ne kadar hoş geliyor. Günübirlik Abant Gölcük Turu ile bir hayali gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Koca bir sene tatil diye düşünmektense kışın en güzel zamanlarını yaşadığımız şu günlerde fırsatları iyi değerlendirin. Yaklaşık 3,5 saat süren bir yolculuk sonrası kartpostalları aratmayan Gölcük Gölü’nün eşsiz güzelliklerine ulaşırsınız. Göl kenarında keyif dolu keşif turu ile günübirlik Abant Gölcük Turunuz başlamış olacak. Buradaki turunuzun ardından Abant Gölü’nün muhteşem doğası içinde kaybolacaksınız. Rehberin anlatımlarıyla göl çevresinde doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz. İstanbul’a yakınlığıyla tanınan bu doğaüstü güzelliklerin en keyif verici yanlarından biri de tabi ki mangal partisi. Temiz havanın verdiği huzurla burada yediğiniz mangalın tadını başka bir yerde bulamayabilirsiniz. Yemek sonrası burada geçireceğiniz zamanı iyi değerlendirin. Bol bol yürüyüşler yapın, geçirdiğiniz her güzel anı fotoğraf kareleri ile ölümsüzleştirin. Bunların dışında Abant’ta yapmadan dönmemeniz gereken aktiviteler ata veya faytona binmek. Şayet karlı bir zamana denk gelirseniz kızak kiralayabilir, sevdiklerinizle doyasıya kayak keyfine katılabilirsiniz.

Dört mevsim tatilin adresi Gölcük ve Abant

Bolu’nun 13 km güneyine doğru gittiğinizde Gölcük’e (Cennetköy) ulaşırsınız. Sağlı sollu çam ormanları arasında suni bir göl burası. Ama ne var ki kış ayları için kaçırılmaz bir atmosfere sahip. Düşünsenize her yer bembeyaz karla çevrili, buzun üzeri bir buz kütlesi ve etrafta yüzlerce insan kayıyor ve fotoğraflar çekiliyor. Kısacası bakmaya doyum olmayan muhteşem bir manzaradasınız. Hele bir de güneş açtığı anda ki o görüntü yok mu… Gölün üzerinde parlayan buz kristalleri, masmavi gökyüzü ve çılgınca eğlenen insanlar. Yazı-kışı ayrı güzellikler içinde olan Gölcük’te konaklamak gibisi yok. Sabah erkenden kalkacaksınız ve yemyeşil doğasına bırakacaksınız kendinizi. Kahvaltı öncesi bol oksijeni çekeceksiniz içinize. Böyle bir yürüyüş turunun ardından otelinize dönüp güne başlayacaksınız. Sonra Abant’a doğru yola koyulacaksınız. Biraz da burada vakit geçireceksiniz. Bolu’dan 32 km güneybatısına doğru giderek Abant’a ulaşabilirsiniz. Abant Gölü denizden 1320 metre yüksekliğinde bir krater gölü. Çevresi çam ormanlarıyla süslü. Doğal güzelliklerinin yanı sıra şehir hayatından uzaklarda tertemiz havası ile bilinen bir cennet bahçesi Abant. Yaz sıcaklarından bunalıp serinlemek için birebir. Baharda giderseniz mis gibi çiçek kokuları arasında doğa yürüyüşleri yapmayı ihmal etmeyin.

Doğanın bize sunduğu her türlü imkandan dolu dolu yararlanmak gerekiyor. Koca bir yıl sadece yaz tatili için beklemek yerine kışın da kendinizi motive etmenin yollarını bulabilirsiniz. Buna en güzel örneklerden olan Abant Gölcük Turları ile kendinizi hem doğanın kollarına bırakın hem de stres dolu bir haftadan sonra tüm koşturmacadan uzak bir gün geçirin.