Gülhan Şen’le Ünlülerle Geziyorum

Ünlü sunucu Gülhan Şen, TatilBudur.com ile gerçekleştirdiği “Ünlülerle Geziyorum” turları ve dünyayı gezerken yaşadıkları hakkında dünyayı gezerken yaşadığı keyifli tecrübeleri, keşfedilesi hikayeleri anlattı.

TatilBudur.com’un düzenlediği “Ünlülerle Geziyorum” turlarında siz de varsınız. Projeye nasıl dahil oldunuz, süreç nasıl ilerledi?

TatilBudur.com, “daha fazla tatil” mottosuyla farklı alanlarda tanınan ünlü simaları sevenleriyle buluşturmak ve seyahat severlere farklı bir tatil deneyimi sunmak üzere böyle güzel bir proje başlatmış. TatilBudur.com’un 20. yılına denk gelen bu proje için benimle de irtibata geçtiklerinde seve seve dahil olacağımı belirttim. Yıllarca beni televizyon ekranlarından izleyen ve bir gün benimle birlikte gezme hayali kuran izleyicilerimle birlikte gezmek onlar için olduğu kadar benim için de çok heyecan verici ve eğlenceli!

Katılımcıları bu turlarda neler bekliyor, siz nasıl bir tur ve keşif serüveni sunuyorsunuz?

Açıkçası güvenilir ve kaliteli bir firmanın sunduğu tüm olanakların dışında benim katkım daha çok eğlence, sohbet, kaynaşma ve sinerji dozunun yükselmesi alanında oluyor. Turlarımızda profesyonel rehberlerimizin aktardığı bilgilerin dışında ben kendi deneyimlerimi ve anılarımı, yaşadığımız komik hikayeleri anlatıyorum. Gittiğimiz yere uygun yarışma konseptleri tasarlıyor ve yolculuğun daha interaktif geçmesini sağlamaya çalışıyorum. Yolcularımız yeri geliyor bir fotoğraf yarışmasında derece yapmak ve hediyeler kazanmak için tatlı bir rekabete giriyor; yeri geliyor kendini bir seyahat programı sunumu yaparken buluyor…

Ayrıca bu seyahatlerimizin çekimi de yapılıyor ve yaşadığımız güzel anlar  sadece hafızlarımızda kalmıyor,

TatilBudur.com’un sosyal medya hesaplarında ölümsüzleşiyor.

Gezi programları yaptığınız dönemde bir sabah uyanıp hangi ülkedeyim acaba dediğiniz oldu mu?       

Özellikle de üst üste seyahatler yaptığım ya da birkaç ülkeyi gezdiğim çekimlerde…

Otel odasında uyanıyorsun ve bugün neredeydik diye düşünüyorsun bir süre. Bazen de zaman kavramın gittiği için kafan karışabiliyor! Gündüz uçakta uyumuşsun bilmem kaç saat, gecenin bir yarısı varıyorsun gideceğin yere ve sabaha karşı otele yerleş, o yorgunlukla tekrar uyu derken ertesi gün uyandığında devreler yanıyor… “Neredeyim?”, “Ben kimim?”, “Burada ne yapıyorum?”, “Evrende yalnız mıyız?” diye bile sorgulayabilirsin o an her şeyi!

“Ünlülerle Geziyorum”da Dubai turu sonrası katılımcılar sizinle birlikte hangi rotalara yelken açtı ve açacaklar?

Dubai’nin ardından unutulmaz anılarla dolu bir Karadağ turu yaptık… Benim çok sevdiğim ve sık sık gittiğim bir ülke, Kotor Körfezi’ni henüz görmemiş olanlar lütfen hemen seyahat listelerine alsınlar. Sonrasında ise Makedonya planımız var. Dolu dolu bir Makedonya turu hazırlandı, ülkenin görülmesi gereken başlıca turistik noktalarını kapsıyor. Ayrıca güzel bir gelişme de şu: TatilBudur.com ve Onur Air işbirliği ile İstanbul – Ohrid hattı açıldı 15 Nisan’da. Böylece artık direkt uçuşla “Makedonya’nın İncisi” tabir edilen, en turistik şehri Ohrid’e gidebiliyorsunuz.

Daha önce başkent Üsküp’ten karayoluyla gitmek durumundaydınız. Şimdilik  seyahat kolaylığı açısından vizesiz gezilebilecek yerleri tercih ediyoruz.  İlerleyen zamanlarda uzak ve egzotik  diyarları da arşınlayacağız.

Peki, deniz-güneş-kum mu? Tarih-keşif-kültür mü?

Kiminle gittiğime, ne zaman gittiğime bağlı. Buz gibi havada, karda kışta içimiz donarken hooop ertesi gün tropikal bir adada güneşlenip mango suyu içmek nasıl müthişse; tarihi dokularıyla, görkemli yapılarıyla, efsaneleriyle beni büyüleyen toprakları gezmek de olağanüstü. Bu nedenle ben eğer program dışında kişisel bir tatile gidiyorsam genellikle hepsini harmanlamaya çalışıyorum. Tek yere takılı kalmak yerine biraz doğa ve deniz, biraz kültür ve tarih, biraz da macera ve eğlence noktaları katmaya çalışıyorum rotamıza.

Siz de aktif bir sosyal medya kullanıcısısınız. Sosyal medyanın hızlı yükselişi, anlık paylaşımların gücü hayatınızı nasıl etkiledi?

Öncelikle Instagram ve Twitter hesabımın @Gulhan_Sen olduğunu belirtir, henüz aramızda olmayan dostları kocaman arkadaş grubumun içine beklerim! Sosyal medya çılgınlığı hangimizin hayatını etkilemedi ki? Hakikaten iş gibi bir şey aslında çünkü sadece keyfi paylaşım yapmanız yeterli olmuyor bir süre sonra. Takipçileriniz haklı olarak sık sık paylaşım yapmanızı, onlarla devamlı etkileşimde olmanızı bekliyor, mecranın ruhu öyle çünkü! Ben işin ucunu kaçırmama taraftarıyım. Beni gerçekten seven insanlar benim paylaşımlarımda mutluluk veren bir şeyler buluyor mutlaka zaten, bunu hissettirebilmek benim için yeterli.

Dünya’yı keşfetmek bir yanda, Türkiye’yi keşfetmek öte yanda. Türkiye‘de vazgeçemediğiniz tatil rotaları nelerdir?

Lise ve üniversite dönemimde ülkemizde ön plana çıkan turistik yerlerin birçoğunu gezdim. Kapadokya, Pamukkale, Bergama, Efes, Çanakkale…  Sonra da meslek hayatıma muhabir olarak başladığım için yine çeşitli haber vesileleriyle ülkemizin nice güzel yerlerini görme fırsatı buldum. Göynük, Hasankeyf, Mardin, Van, Şanlıurfa, Hakkari, Siirt, Konya, Malatya, Safranbolu, Amasra, Afyon şimdi ilk aklıma gelenler. Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirleri saymaya gerek yok zaten. Tabii ki Ege ve Akdeniz’deki tüm tatil beldelerimiz de cabası. Yazın deniz tatili yapmak istediğim zaman Marmaris ve Fethiye vazgeçilmezlerimdir. Yaz kış arada Alaçatı’ya gitmeyi seviyorum. Kapadokya her daim çok mistik ve etkileyici bulduğum bir yer, her gidişimde başka güzel bir köşesini keşfediyorum. İstanbul’dan uzaklaşıp hafta sonu kafa dinlemek istersem de Sapanca, Maşukiye, Ağva, İznik imdadıma yetişiyor.

Son olarak isteyip de gitme fırsatı bulamadığınız, hayalinizi süsleyen rotalar var mı?

Evet! Sol kroşeyle yaraya tuz basma sorusu da geldiğine göre yavaş yavaş röportajımızın sonuna geliyoruz anlaşılan!. Ah olmaz olur mu, var tabii ki! Dünya küçük derler ama bir o kadar da büyük aslında! Hala görmek istediğim çok yer var. Öncelikle Peru… Sen onca yıl gez, 110 ülkeye ayak bas en çok görmek istediğim Peru’ya bir türlü gideme! Sonra Yeni Zelanda… Vanuatu, İran… Moğolistan, yine gidip uzun süre deneyimlemek istediğim bir yer. Kim bilir, belki ‘’Ünlülerle Geziyorum’un’’ yeni rotalarında bu yerler de olur…

Son olarak da bu güzel röportaj için çok teşekkür ederim… Okuyan herkese de bol gezmeli, eğlenmeli, keşfetmeli yıllar dilerim. Seyahate dair vardığım bir çıkarımla size hoşça kalın demek isterim; “Seyahat, olduğun yerden uzağa yapılsa da, seni özünde olduğun kişiye yaklaştırır.” Kendinize daha çok yaklaşmanız dileğiyle!