Görülmesi Gereken Doğaüstü Bir Yer: Rio Soca

Yeşille mavinin büyüleyici şekilde bütünleştiği rüya gibi bir ülke Slovenya. Avrupa’nın çok keşfedilmemiş küçük cennetlerinden biri. Küçük olabilir ama turizm için çok da önemli bir yer Slovenya. Görülecek o kadar güzel yerleri var ki… Ama özellikle hafızalardan silinmeyecek bir yeri var ki, işte orası Rio Soca.

Eğer ki kayak sporları, tırmanış, dağ sporları, kano gibi doğa sporlarına karşı merakınız varsa o zaman bütün bunları bir arada bulacağınız Slovenya Turlarına katılabilirsiniz. Dünya’nın en güzel doğa olaylarını burada göreceksiniz. Türkiye’ye yakınlığı, güzellikleri ve zarafeti ile bugüne kadar hala görmemişseniz ”Keşke daha önce görmeliymişim!” dedirtecek bir ülke burası. Büyüleyici bir tatilin yanında o kadar güzel yerleri var ki ülkenin. Ama Rio Soca Nehri bir başka diyebiliriz.

Slovenya’da bağımsız güzel bir ülke gezisi yapmak isterseniz Rio Soca gideceğiniz ilkler arasında olmalı. Buranın en yüksek tepesi Triglav Dağı’ndan güneye doğru kendinizi verdiğinizde büyüleyici güzelliği ile Rio Soca çıkacak karşınıza. Buraya inmek için kıvrımlı yolları takip etmelisiniz. Sonra olabildiğine yemyeşil, doğayla iç içe masmavi bir nehrin karşısında büyüleneceksiniz. 136 km’lik genişliğindeki nehir, bazen bir bakıyorsunuz bir metreye kadar daralmış. Bir bakıyorsunuz 500 metreye kadar genişlemiş. Rio Soca’nın çevresindeki zikzak yolların üzerinde çiftlik, el değmemiş tarihi yapısı ve zengin bitki örtüsüne de yakından şahit olacaksınız.