Gemi Turları İle Nehirlere Yolculuk

Gemi turları Avrupa’nın en özel şehirlerine açılmaya ne dersiniz? Doğal güzellikleriyle olduğu kadar mimarisiyle de büyüleyen bu eşsiz durakların hepsi tek bir turda ziyaretçileriyle buluşuyor. Bu turların en can alıcı rotaları ise Ren Nehri ve Tuna Nehri. Gemi turları ile nehirlere yolculuk yazımızda ziyaret edilecek durakları yakından tanıyalım.

Ren Nehri

Batı Avrupa’nın en önemli nehirlerinden biridir Ren Nehri. 1233 km uzunluğunda yemyeşil vadiler boyunca uzanan nehir Ortaçağ’dan kalma şatoları ve kasabaları da içinde barındırıyor. Fransa ve Lihtenştayn sınırlarından Hollanda ve Almanya’ya geçerek Kuzey Denizi’ne dökülüyor. Avrupa’nın doğaüstü güzelliklerini cömertçe sunan Ren Nehri, aynı zamanda Neuschwanstein ve Hohenschwangau Şatolarıyla tarihe ışık tutan eserlere ev sahipliği yapıyor.

Tuna Nehri

10 ülke içinden geçen ve geçtiği tüm ülkelere ayrı bir güzellik katan bir diğer rotamız Tuna Nehri. Turizme büyük katkı sağlayan bu nehir her geçtiği ülkenin ekonomisine ve kültürüne de hayat katıyor. İçinde sayısız limanın bulunduğu nehir Avrupa’nın en uzun nehri olma özelliğini taşıdığı gibi tarihin ve doğaüstü güzelliklerin en iyi örnekleri arasında. Tuna Nehri turunuzda Viyana, Budapeşte, Belgrad, Macaristan, Slovakya ve Avusturya programınıza dahil olacak. Göreceğiniz ülkelerde yapmadan dönmemeniz gereken ne varsa programınıza dahil edin.

Konu gemi turları olunca insanın aklına onlarca soru gelebiliyor. Gemi turlarına katılmak için birçok neden yazımızdan tüm sorularınıza tek tek cevap bulabilirsiniz. Nehir turları ile Avrupa’nın sıradışı güzelliklerine yelken açın.