Fransa’nın Tatil Cenneti Korsika Adası

Yurt dışı tatili planlarınıza bir yenisini ekleyeceğiniz Fransa’nın tatil cenneti aynı zamanda sevimli mi sevimli rotası Korsika Adası bu yaz yine çok renkli. Fransa’nın güney doğusunda 250 bin kişilik nüfuslu bu ada el değmemiş doğası, tarihi şehirleri, enfes koyları ile göz kamaştırıyor. Aslında bir korsan adası olarak bilinse de Fransanın’nın gezilecek ve görülecek yerler listesinin başında olmayı fazlasıyla hak eden Fransa’nın tatil cenneti Korsika Adası’nda tatil yapmak için kağıdı kalemi hazırlayın, Korsika Adası gezi rehberi geliyor.

Korsika Adası’nda Gezilecek Yerler

Akdeniz iklimini yaşayacağınız Korsika Adası’nda tatil yaparken sizi 200’e yakın cennet gibi koylar bekliyor olacak. Ada içindeki bir sürü köy, tadına doyamayacağınız şaraplar, çeşit çeşit peynir türleri ve dahası yine bu güzel adada tatilinize eşlik edecek. Korsika mutfağında sıkça karşılaşacağınız et çeşitleri ile mideniz de bayram edecek. Korsika Adası’nın gezilecek ve görülecek yerleri arasındaki orman havasını tam anlamıyla yaşayacağınız Sertene köyünde enfes restaurantlar, dağ yürüyüşleri, şelaleler, yüzme deneyimi yaşayacağınız küçük ama sevimli göletler, piknik keyfi ve dahası sizi Korsika Adası tatilinizde gideceğiniz Alfa Rocca’da sizi bekliyor olacak. Mis gibi oksijen kaynağı, çamların arasında masmavi deniz keyfi yapacağınızın hayalini bir kursanıza. Hayali bile güzelken gerçeği kimbilir ne kadar güzel olur görmek lazım.

Korsika Adası’nın güzelliğine güzellik katan rotaları arasındaki bir doğal liman olan Bonifeccio kayalıklarına uzanan merdivenlerinden tarihi geçmişe ziyaret edeceğiniz bu şehirde Citedal’i gidin ve günübirlik olarak düzenlenen tekne turlarına katılın. Lavezzi’yi keşfedin, Akdeniz’in rengârenk balıkları eşliğinde çupraları, kefalleri, levrekleri arasında deniz altında yaşayan canlı dünyasını yakından keşfedin. Diğerlerinden çok farklı bir yurt dışı deneyimini yaşayacağınız Korsika Adasında görecekleriniz bunlarla da sınırlı olmayacak.

Korsika Adası’nda yüzmek istiyorsanız Portoveccio’daki Palambagia, Sente Gullia, Banifeccio ve daha birçok cennet köşesi plajları bir bir keşfetmeyi unutmayın. Akdeniz’in turkuaz sularında yazın keyfi bir başka güzel bunu unutmayın. Ayrıca adadan bindiğiniz tekne turlarında kireç taşının erimesiyle ortaya çıkan mağarada bu eşsiz tatile renk katacak diğer bir rota.

Kısacası başlı başına bir dünya olan Korsika Adası’nda doyumsuz bir tatil geçirmek istiyorum diyorsanız gezilecek yerleri, mutfağı, köyleri, şarapları ve tabi ki turkuaz sularıyla ünlü bu rota için Fransa turlarında şimdiden yerinizi alın.