Filipinlerin Tatil Cenneti Boracay Adası Gezi Rehberi

Filipinler’in tropikal adası Boracay, Tayland’ın birbirinden güzel adalarını aratmayacak plajlara ve renkli gece hayatına sahip mükemmel bir tatil cenneti. Ziyaretçilerine harika bir tatil imkanı sunan Boracay Adası, keşfedilmeyi bekleyen destinasyonlarıyla Boracay gezi rehberinde.

Boracay Adası’na ne zaman gidilir?

Şimdilerde en keyifli günlerini yaşayan Boracay Adası, kasım-nisan aylarında ziyaretçilerine harika bir tatil deneyimi sunuyor. Her bütçeye, her zevke uygun konaklama seçeneklerinin olduğu bu ada dünyanın en özel kumsallarıyla çevrili.

Boracay Adası’na ilk kez gidiyorsanız konaklama için White ve Bulabog Beach tercihleriniz arasında olabilir. Buradaki otellerden bütçenize uygun bir yer mutlaka çıkacaktır. White Beach yeme-içme, gece hayatı, alışveriş konusunda Bulabog’a göre çok daha hareketli. Bulabog Beach ise tam bir aktivite cenneti olduğundan her ikisi de beklentilerinizin karşılığını fazlasıyla verecektir.

White Beach

Boracay Adası’nın en can alıcı yeri White Beach. Adını inci gibi parlayan kumlarından, turkuaz sularından almış. White Beach sadece Boracay’ın değil dünyanın en özel plajları listesi arasında gösteriliyor. Gözlerden uzak bir tatil geçirmek isteyenler tercihini White Beach’in uç noktası Boat Station 3’den yana kullanıyor. Hem konaklama için çok ekonomik hem de gece hayatını sevmeyenler için çok ideal bir bölge burası.

Bulabog Beach

Bulabog Beach, Boracay Adası’nın doğu kısmında yer alıyor. Rüzgar sörfü, kite sörfü yapmak için en popüler adreslerden biri Bulabog. Kasım-nisan aylarında giderseniz bol aktiviteli günler geçirebilirsiniz.

Diniwid Beach

Boracay Adası’nın kuzeydoğusunda 200 metrelik bir sahil boyunca uzanan tertemiz, masmavi denizi karşılar sizi. Huzur dolu tatilin tam karşılığı demek yanlış olmaz Diniwid Beach için. Burada geçirdiğiniz günlerde denizin tadını doyasıya çıkarmalısınız. Daha çok küçük işletmelerin olduğu bu rotada pansiyon, hostel ve küçük oteller çeşit çeşit konaklama seçeneği sunuyor.

Boracay Adası yeme-içme

Zengin bir ada mutfağı bizimle. Deniz ürünlerinin enfes sunumlarla masaları süslediği Boracay Adası’nda farklı lezzetlerle tanışacaksınız. Filipinlerin lapu lapu balığı ve Pancit Canton yemekleri adaya özgü lezzetler neredeyse her yerde karşınıza çıkacak. Bu güzel yemeklerin yanında alkollü içki türleri ve kokteyller tercih edilebilir.