Fethiye’de Safari Keyfi

Yaz turizminin en canlı, en iç açıcı rotalarından Fethiye, daha önceden Türkiye içinde görmeye pek alışık olmadığımız bir aktiviteyle karşımızda. Önceden hiç safari keyfi yaptınız mı bilmiyorum ama Dubai Turlarının olmazsa olmaz aktivitesi safari çılgın dakikaların yaşandığı bir spor olduğu kesin. Fethiye’de safari keyfi yapmak için vakit kaybetmeden erken rezervasyon seçeneklerinden yararlanıp yerinizi şimdiden alın.

Ülkemizde yeni yeni kendini göstermeye başlayan safari bir Güney Afrika, bir Dubai kadar olamasa da en azından bu adrenalini yaşamak isteyenler Fethiye’de safari keyfine katılıyor. Fethiye’de bu unutulmaz dakikaları yaşamak ve Ölüdeniz gibi olmazsa olmaz yerlerini keşfetmek istiyorsanız Marmaris-Fethiye Turlarına katılın ya da isterseniz Fethiye Otellerinden rezervasyon yaptırıp gözlerden uzak bağımsız bir tatil yapın, seçim sizin.

Fethiye’de safari yapacaklara safari turuyla ilgili bahsedeceklerim; Fethiye’nin görülecek yerlerinden bazılarını gezerken bir yandan da eğlence düşkünleri için su tabancaları ile su savaşları yapılıyor. Fethiye’de safari keyfine katılırken üzerinize mutlaka mayolarınızı giyin. Su savaşları yapılırken her türlü durumdan fazlasıyla nasibinizi alacağınız kesin. Ayağınız daha asfalta bile değmeden suyun azizliğine uğrayacağınızı şimdiden söylemeliyim. Fethiye’de safari turundaki ilk durak Balık Çiftliği. Burada göreceğiniz şelalelerin hepsi insan gücüyle ortaya çıkmış. Burada soğuk şelalelerin altında belli bir zaman durabilene çeşitli hediyeler verilse de buz gibi suların altında kalabilmek fazlasıyla cesaret işi. Dağ köylerine doğru devam ediyor Safari turu. Çevreden jeep seslerini duyan çocuklar yola fırlayarak kiminin elinde hortum kimi de gerçekten karşılamak için masum masum tura katılanlara selam veriyor. Bundan sonraki durak Türkiye’nin en güzel yerlerinden Saklıkent Kanyonu. Burada görülmesi gereken çok güzel yerler olduğunu önceki bir yazımda bahsetmiştim. Buz gibi akan sularında rafting heyecanını mutlaka yaşamalısınız derim. Fethiye’de safari turunun en son durağı Çalış Plajı. Deniz-güneş-kum üçlüsünden ayrı kalamayanlar en çok burayı görmek istiyor. Safari boyunca yorulanlar burayı bir fırsat bilip güneşin altında hem güneşleniyor bir yandan da çaktırmadan kestiriyor. 🙂

Kısacası böylesine eğlence dolu bir deneyim yaşamak istiyorsanız hiç düşünmeden Fethiye’de safari keyfine katılın. Pişman olmayacağınız ama çok sulu bir gün olacağını altını çizerek söylüyorum. Fethiye yine dolu dolu bir yaz tatili programı ile sizi çağırıyor.