Eylül’de Nereye Gidilir Diyenlere Müthiş Öneriler

Yaz bitiyor diye üzülmeyin! Bütün yazı çalışarak geçirdiğiniz için tatil yapmaya henüz fırsatınız olmadıysa Türkiye’nin en güzel yerlerinden mükemmel alternatifler arzuladığınız o tatili size sunmaya devam ediyor. Hazır bunaltıcı sıcaklarda artık etkisini biraz yitirmiş ve fiyatlarda biraz düşmüşken bir yerlere gitmek için en uygun zamanlar şimdi. Eylül’de nereye gidilir diye merak edenler kağıdı kalemi hazırlayın, size özel öneriler geliyor.

Assos

Çanakkale’nin turizm cennetlerinden biri Assos eylül’de nereye gidilir diyenlere müthiş öneriler arasında ilk sırada. Yemyeşil çam ormanları arasında göreceğiniz Kaz Dağları, Behramkale ve daha birçok popüler rota buradaki tatilinizde size eşlik edecek. Assos Kaz Dağlarının gölgesinde mimari taş evleriyle ünlü bir yer. Assos Otellerinde kaldığınızda huzurun adresine doğru yola çıkın ve buranın müthiş zeytinyağlılarıyla kurulu sofralarında yemek yedikten sonra Assos’un gezilecek yerlerine keşfe çıkın.

İznik

Bursa’nın yeşil ilçesi İznik meşhur gölüyle adeta görsel şölen sunmaya devam ediyor. İznik Otellerinde kaldığınızda 300 yıllık çinicilik sanatıyla ün yapmış İznik’in surlar boyunca uzanan doğasında yürüyüşler yapmayı ihmal etmeyin. Tarihin yaşandığı bu atmosfer eylül’de nereye gidilir diyenlere müthiş imkanlar sunuyor.

Amasra

Enfes manzaraları içinde mükemmel yemekler tadacağınız o büyülü yerin adı Amasra. Eylül’de nereye gidilir diyenlere keyifli bir tatil deneyimi yaşatan Amasra taze balıkları ve rengarenk salatalarıyla çok popüler bir adres. Yat turizminin en iyi geliştiği yerler arasındaki bu rotaya gittiğinizde trekking, dalış, yelkenli ve av sporları sizi bekliyor olacak.

Datça

Bodrum ve Fethiye arasında görmeden dönmemeniz gereken mükemmel bir rota var; işte orası Datça. Yerli ve yabancı turistlerin yıl boyunca akın akın gittiği ve özellikle de doğa sporları, su sporları, yelkenli, trekking, sörf sporlarından vazgeçemeyenlerin büyük ilgi odağı Datça. Yılın koşturmacası içinde bol oksijen almaya ihtiyacınız varsa Datça Otellerinde konaklayarak doğasının size sunduğu her türlü imkandan yararlanabilirsiniz.

Doğu Karadeniz

Doğal ve yabani hayatın hala devam ettiği yeni yerler mi keşfetmek istiyorsunuz? O zaman eylül’de nereye gidilir önerilerinden Doğa Karadeniz’e doğru yola çıkma zamanınız gelmiş demektir. El değmemiş doğasında trekking yürüyüşleri yapabilir, şelalelerini gezebilir, buzul göllere gidebilir, ahşap mimariyle donatılmış evlerini yakından keşfedebilirsiniz. Doğu Karadeniz eylül’de bir başka güzel olur unutmayın. Doğu Karadeniz’in gezilecek yerleri arasında Artvin’in güzellerinden Şavşat, Karagöl gibi doğal güzellikleri buraya gittiğinizde görmeden dönmeyin.

İstanbul

Boğaza karşı kurulmuş bir kahvaltı sofrası, Emirgan, Beykoz gibi oksijeni ve yeşili bol ortamları, Çengelköy’ün martılar eşliğinde deniz havasında simit yemeği özlüyorsanız İstanbul’u görme zamanınız çoktan gelmişte geçiyor demektir. İstanbul Otellerinde konakladığınızda bütün bunları hatta daha fazlasını yapabileceğinizi biliyorsunuz değil mi? Eyüp’ün manzarasını en güzel izleyeceğiniz Pierre Loti’sinde yorgunluk kahvenizi yudumladıktan sonra vapura binip doğru Eminönü’ne geçin. Orada sizi kimbilir neler neler bekliyor olacak. Tabi bir de Adalar var ki işte orada göreceklerinizi anlatmak tamamen size kalmış. Eylül’de nereye gidilir diyenlere müthiş öneriler sunan İstanbul’un Gezilecek Yerler Listesi içeriğini okumayı unutmayın.