Eylül’de Denizi Sıcak Olan Yerler

Artık havalar yavaş yavaş soğumaya başladı. Sonbahar geldi, tatil bitti diye diye düşünenlerdeniz size güzel bir haberimiz var; Akdeniz ve Ege’de tatil hala bitmedi! Özellikle yaz aylarında çok sıcak olan Akdeniz’in havası şu günlerde gayet ılık. Eğer siz de Eylül’de denizi sıcak olan yerler nereler diye merak ediyorsanız içeriğimizi hemen okumaya başlayabilirsiniz.

Alanya – Side

Antalya’nın en doğusunda bulunan tatil yerleri Eylül ayında dahi oldukça sıcaktır. Özellikle Side ve Alanya’da Ekim ayı ortasına kadar denize girebilirsiniz. Deniz sonbahar mevsiminde daha az dalgalı oluyor. Suyun sıcaklığı ise oldukça ılık oluyor. Side ve Alanya’da ise gezilecek yerler oldukça fazla. Alanya’da unutulmaz bir tatil yapmak istiyorsanız Alanya otellerini incelemeye başlayabilirsiniz.

Adrasan – Kemer

Eğer Temmuz-Ağustos aylarında çok sıcakta tatil yapmak istemiyorsanız Adrasan ve Kemer Eylül ayında tatil yapılabilecek en güzel yerlerden birisidir. Sonbaharda okullar da açıldığı için ilçe merkezi son derece sakin bir hal alıyor. Eğer Kemer merkezde konaklarsanız teleferikle Tahtalı’ya mutlaka çıkmalısınız. Ya da butik otellerde konaklamak isterseniz Adrasan ve Olimpos’u tercih edebilirsiniz. Adrasan’da muhteşem yeşillikler arasında deniz keyfi yapmak için rotanızı buraya çevirebilirsiniz.

Adrasan plajından bir görüntü

Datça – Marmaris

Eylül’de deniz tatili Datça’da bir başka güzel. Ekim ayının ortasına kadar Datça’nın denizine girebilmeniz mümkün. Özellikle Marmaris ve Datça’da gezebileceğiniz çok sayıda lokasyon mevcut. Marmaris Çarşısı, Palamutbükü, Selimiye, Can Yücel Evi gibi tarihi yerler ve doğal güzellikler keşfetmenizi bekliyor.

Bodrum

Ege’nin incisi Bodrum, Eylül ayında tüm güzellikleriyle kendini göstermeye başlar. İstanbul, Ankara gibi şehirler serinlemeye başlarken Bodrum’da keyifle denize girmeye devam edebilirsiniz. Eğer Bodrum’da nerede konaklama yapacağınıza dair fikir edinmek isterseniz Bodrum otellerini incelemeye başlayabilirsiniz.

Girne

Yavru Vatan Kıbrıs’a girmek için en uygun ay Eylül ayıdır. Çünkü kavurucu sıcaklar artık kendini daha ılık bir havaya bırakmaya başlar. Fakat Akdeniz’in suyu hala yazın olduğu gibi sıcak kalır. Kıbrıs’a sonbahar geldiğinde nem giderek azalır ve ada biraz daha sakin hale gelir. Eğer adada araca binme imkanınız olursa birkaç saat uzaklıkta bulunan Karpaz bölgesininde de denize girebilirsiniz. Kıbrıs denizi ile meşhur olduğu kadar gezilecek yerleriyle de oldukça meşhurdur. Kıbrıs’a gittiğinizde Girne Kalesi, Bellapais Manastırı, St. Hilarion Kalesi, Batık Gemi Müzesi ve Hz.Ömer müzesi gibi yerleri de gezebilirsiniz.