Eylül’de Denize Girilebilecek Adresler

Eylül ayı demek havaların yavaş yavaş soğumaya başladığının en büyük kanıtı demek aslında. Sıcak yaz günlerinin bitmesine sayılı günler kala eylül’de denize girilebilecek adresler için yola çıksanız çok iyi olur. Eylül’de nereye gitsem sorusuna da en güzel cevapları bu yazıda bulacaksınız.

Eylül’de denize girilebilecek adresler listesindeki önerilerden kendinize en yakın hissettiğiniz o muhteşem tatil için çok fazla bir zamanınız olmadığını unutmayın. Ege’den Akdeniz’e kadar en güzel rotaları bu listede göreceksiniz. Hadi o zaman eylül’de denize girilebilecek adresleri yakından keşfetmeye… 🙂

Side – Alanya

Akdeniz’in popüler tatil cenneti Alanya yılın dört mevsimi uygun hava şartlarıyla mükemmel tatil için imkanlar sunuyor. Denizinin en temiz olduğu yerlerden Side gerek kalesiyle, gerek gezilecek yerleriyle adeta görsel şölen sunuyor. Eylül’de denize girilebilecek adresler listenize Side’nin masmavi denizini eklemeden ve ne kadar görülecek yerleri varsa ziyaret etmeden sakın geri dönmeyin. Side Otelleri her bütçeye uygun fiyatları ile eylül’de sizi bekliyor.

Young woman in blue swimsuit standing in still sea waters
Young beautiful slavian woman tourist wearing turquoise swimsuit standing in still sea waters at beach near ancient fortress wall and shipyard in city center of Alanya, Mediterranean Turkey

Datça – Marmaris

Şahane bir deniz keyfi Marmaris’in mükemmel destinasyonu Datça’da sizi çağırıyor. Eylül’de denize girilebilecek adreslerdeki Datça sıcacık kumsalları ve masmavi deniziyle misafirlerini ekim sonuna kadar mis gibi tatil fırsatı sunuyor. Bir de bunlara Marmaris’in gezilecek yerleri eklenince daha bir keyif verici oluyor. Buraya gittiğinizde keşif listenize Palamutbükü, Hayıtbükü, Bozburun, Selimiye, eski Datça gibi rotaları eklemeyi unutmayın ve Datça Otelleri fırsatlarını kaçırmayın.

Beautiful promenade with palm trees in Marmaris. Turkey.
Beautiful promenade with palm trees in Marmaris. Turkey.

Ayvalık

Bir Alanya, bir Marmaris kadar olamasa biraz daha ılık bir deniz keyfi yaşayacağınız rotalardan biri de Ayvalık. Tabi bundan dolayı gözünüz korkmasın eğer güneş yerindeyse Ayvalık’ta denize girmenin keyfine doyamazsınız. Ayvalık Otellerinde kalarak Ayvalık’ın gezilecek yerlerinden Şeytan Sofrası’nı, Cunda Adası’nı ve daha ne kadar keşfedilecek yeri varsa yakından görebilirsiniz.

Bodrum

Ege’nin tatil cenneti Bodrum bu yaz yine dolup taşmaya devam ediyor. Şimdilerde oralarda olsanız kimbilir kimlerle fotoğraflarınız olurdu. Ama üzülmeyin, Bodrum eylül’de denize girilebilecek adreslerin başında. Kısacası neredeyse yılın en sıcak günlerinde Bodrum sahilleri hep canlı, hep eğlence dolu. Bodrum Otellerinde kaldığınızda Bodrum’un en iyi plajları listesinden deniz, güneş ve kumun tadını doya doya çıkaracağınız mükemmel yerleri ziyaret edebilirsiniz. Unutulmaz tatilin adresi Bodrum eğlence dolu gece hayatıyla tatilinize renk katacak.

Sunbed on the wooden pier on the background of mountains and the sea port.
Sunbed on the wooden pier on the background of mountains and the sea port.

Girne – Kıbrıs

Sonlar her zaman özeldir ya işte eylül’de denize girilebilecek adresler listesinin son durağı olan Girne’de o kadar özel ve güzel bir durak. Denizin en güzel olduğu yerler arasında başı çeker Girne. Akdeniz’in kızgın kumları, sıcacık suları hep buradan çıkar. Girne Otellerinde kaldığınızda eylül’de nispeten daha da sakinleyen bu atmosferde rahatça tatil yapabilirsiniz. Bellapalis Manastırı, Girne Kalesi, Batık Deniz Müzesi ve diğer rotaları Girne’de gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin. Ayrıca denizin tadına varacağınız bir diğer durak olan Karpaz Bölgesi’ndeki o şahane denizi yakından keşfetmelisiniz.

Golden Beach in Cyprus, Karpas Peninsula, North Cyprus.
Golden Beach in Cyprus, Karpas Peninsula, North Cyprus