Ekim Ayında Gezilecek Yerler

Sonbaharın gelişine inat ekim ayında gezilecek yerler muhteşem rotalarla devam ediyor. Burada amaç sizin yeni yerler keşfetmenizle birlikte havalar soğusa da, gezilecek yerlerin hiç bitmediğini kanıtlamak aslında. Henüz yaz sıcaklarından yeni çıkmışken görülecek yerler listenize yeni yerler eklemenin şimdi tam zamanı. Kış soğukları gelmeden, gezme isteğiniz henüz tükenmemişken gelin ekim ayında gezilecek yerler listemizi yakından incelemeye başlayın.

Prag

Prag’ın muhteşem manzarası

Sonu gelmek bilmeyen tatil deneyimlerinize yeni birini ekleyeceğiniz Prag’da gezilecek yerler listenize buranın olmazsa olmazlarından Charles Köprüsü ve astronomik Kulesini mutlaka eklemelisiniz. Yurt dışı turlarının popüler adreslerinden Prag yüz kulesi şehir ünvanıyla bilinir. Öylesine bir atmosferin içinde bulacaksınız ki kendinizi adeta Ortaçağ dönemi hala devam ediyormuşçasına tüm benliğinizde hissedeceksiniz bu duyguyu. Prag’a kadar gitmişken Karlovy Vary ve Cesky Krumlov görülmeden dönülmemeli. Prag’da ne yenir diye merak ediyorsanız; bu güzel şehrin et restoranlarında oturmadan, meşhur biralarından ve içinizi ısıtacak sıcacık şaraplarından denemeden buradan ayrılmayın. Prag Turları sizi çağırıyor.

Romanya

Ekim ayında gezilecek yerler listemizdeki vizesiz giremeyeceğimiz ülkelerden biri de Romanya. Romanya Turlarına katıldığınızda bu ülkenin çok da pahalı bir yer olmadığını göreceksiniz. Romanya parklarıyla da oldukça ünlüdür. Strada Lipscani caddesinde kaybolacağınız, Herastrau parkında sevdiğinizle el ele uzun yürüyüşler yapacağınız, eğlenceyi doruklarda yaşayacağınız bir Bamboo Club çılgınlığı bu ülkede sizi bekliyor. Buranın olmazsa olmazı olan dünyanın ikinci büyük binası ünvanıyla Parlemento Binası önünde resim çekilmeden sakın geri dönmemenizde fayda var.

İtalya

Yurt dışında tarihi tam anlamıyla hissedeceğiniz İtalya’nın meşhur sokaklarında, caddelerinde kısacası karış karış bir İtalya Turu yapmadan buradaki gezinizi sonlandırmayın. İtalya’yı gezmek için Vatikan’dan çıkın yola. Burada göreceğiniz Aşıklar Çeşmesi yani Fontana di Trevi, Colosseum ve Pantheon eşi bulunmaz rotaları. İtalya’da ne yenir diye merak ediyorsanız restoranlarında ya da kafelerinde oturduğunuzda İtalya’nın olmazsa olmaz lezzetleri olan makarna ve pizzalarından mutlaka denemelisiniz.

Yunanistan

Yazın vazgeçilmezlerinden olmaya her zaman aday Yunanistan muhteşem rotası Santorini ile bizimle. Şayet mükemmel bir gün batımına şahit olmak istiyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Yaz aylarında dolup taşan bu adaya gitmek için en güzel zaman ekim ayı. Buraya gittiğinizde İmerovigli ve Oia Kasabalarını gezmeden Red Beach’te yüzmeden sakın geri dönmeyin. Adayı başlı başına gezebileceğiniz ATV turları ile coşku dolu anlar sizi bekliyor olacak. O eşsiz gün batımını izlerken içeceğinizi yudumlamayı ihmal etmeyin. Aradığınız her şeyi Yunanistan Turlarında bulabilirsiniz.

Hindistan

Huzur dolu bir tatil deneyimi yaşamaya ne dersiniz? O zaman rotanızı Hindistan’ın Goa şehrine çevirin. Müthiş sahillerin olduğu bu rotada göreceğiniz diğer yerler olan köyleri, nehirleri, ırmakları ve tarihle süslü tapınakları gezmeden geri dönmeyin. Huzur kokan bir gezi Hindistan Turlarında sizi bekliyor.

Japonya

Ekim ayında gezilecek yerler listesinin son durağı Japonya. Bilinenin aksine buraya gitmek için yaz ayları yerine sonbahar aylarını tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır. Özellikle dünyanın en güzel şehirleri listesindeki Kyoto’ya gitmek kaçınılmazdır. Sonbaharın gelişini müjdeleyen kırmızı renklerin hepsi bu eşsiz durakta toplanmıştır. Sizi alıp başka dünyalara götürecek Şinto tapınakları ve zen bahçeleri içinde kendinizi kaybetmeniz an meselesi olabilir. Japonya Turlarına katıldığınızda Kobe, Nara ve Osaka gezisi yapmadan buradaki turunuzu sakın sonlandırmayın.