Eğlenmeyi Bilenlerin Adresi: İbiza Gezi Notları

Bitmek tükenmek bilmeyen eğlenceleriyle sabahlar olmasın İbiza’da. Etrafı masmavi sularla çevrili bir ada düşünün, eğlenmenin her daim mümkün olduğu, pırıl pırıl sularında yüzerken huzurdan dolup taştığınız bir ada olsun, adı da İbiza olsun.

İbiza Hakkında

Ülke İspanya’nın sınırları içinde Balear Adaları’nda olan eşsiz bir ada burası. İbiza’da gezilecek yerleri merak ediyorsanız İbiza Town, Santa Eularia de Rui ve Sant Antoni de Portmany başı çeker. Ama ne var ki turistlerin en çok uğradığı yer elbette İbiza. Avrupa’da turizmi kalkındıran eğlenceleriyle de isminden çokça bahsettiren adaya gitmek için şimdiden İspanya Turlarından yerinizi ayırtın. Sadece eğlencesiyle değil, plajlarıyla da hayrete düşüren bir ortam var burada. Aklınızda olsun Bora Bora plajı buranın en meşhur plajı.

İbiza Gece Hayatı

İbiza adasında dünyaca ünlü gece kulüplerinin olduğunu duymayan yoktur. Ama adada doludizgin eğlenmek istediğiniz rotaları sorarsanız; Pacha, Eden ve Es Paradis, Space, Privilege buranın en çok bilinenleri diyebiliriz. İbiza’nın eğlenceleri sadece bunlarla sınırlı kalmıyor tabi ki, Amerika ve Avrupa’nın en ünlü DJ’leri de burada sahne alıyor. İbiza’nın o tadına doyulmaz manzarasını izlerken gecenin ilk ışıklarında tam gaz eğlence zamanı. Geceye inat gündüzleri de bir o kadar sakin ortam var adada.

İbiza’da Alışveriş

Ünlü plajları, eğlence mekanları kadar meşhur bir şeyi var ki o da İbiza’da alışveriş durakları. Şöyle uzaktan baktığınızda bile rengarenk mağazalar çağırırcasına göz kırpar size. Aksesuardan dövme dükkanlarına kadar arayabileceğiniz ne varsa hepsini burada bulabilirsiniz. Güzel bir yemeğin ardından sahile doğru şöyle bir yürüdünüz orada da alışveriş yakanızı bırakmayacaktır. 🙂

İbiza’da bir sokak

İbiza’da Ne Yenir?

Ve şimdi İbiza’nın yemekleriyle karşılaşmaya hazırsanız işte karşınızda enfes yemeklerle bezeli Akdeniz mutfağı. Zeytinyağının bu kadar yakıştığı bir mutfak daha yoktur. Zeytinyağlı yemeklerinden zengin balık türleri yanında da elbette şarapları. Ülkeyle ilgili merak ettiğiniz tatları buradan öğrenebilirsiniz. Ünlü paellaları ve atıştırmalık tapaslarının yanında içecek olarak şarap ya da bira tercih edin. Kızartma yemekleri burada göze çarpan yemek türlerinden. Ne diyeyim deneyin ve bizzat kendiniz şahit olun bu anlatılmaz lezzetlere.

Meşhur İspanyol lezzeti paella

Gezilecek yerlerinden eğlencelerine, alışverişinden mutfağına kadar en seçkin rotalardan biri İbiza. Eğlence meraklıları için İbiza mükemmel bir seçim olabilir.