Dünya’nın En Güzel Göllerinden Biri: Borçka Karagöl

Güzel Karadeniz’in güzel şehri Artvin. Yemyeşil doğası, bol oksijeni ile insan ömrünü uzatan bir atmosfer var sanki burada. Bu şehrin dünya üzerindeki en güzel göllerinden biri olmayı hak etmiş bir yeri var ki; işte orası Borçka Karagöl.

Karagöl Hakkında

Doğu Karadeniz bölgesinin bugüne kadar gizli kalmış bir yeri Borçka Karagöl. İki dağ arasında konumlanmış, gürül gürül akan hırçın suların güzel görüntüsüne bakmaya doyamayacağınız bir yer burası. Buraya gittiğinizde fotoğraf makineleriniz mutlaka yanınızda olsun, çünkü birbirinden güzel kareler sizi bekliyor Karagöl’de.

Milli Parka girerken baktığınız her noktada ayrı bir güzellik göreceksiniz. Yol kenarlarından akan şelaleler mi dersiniz, sıra sıra dizili ağaçların ormanla bütünleşmesini mi yoksa biraz daha ilerledikten sonra karşınıza çıkacak gölün güzelliğini mi? Artık seçim tamamen size kalmış. Borçka Karagöl’ün çevresinde 2450 metre olup yürüyüşünüzü yapacağınız patika yolu da kullanabilirsiniz. Doğanın her rengi burada.

2002 yılında Bakanlar Kurulu’nun Tabiat Parkı olarak kabul edilen Karagöl, Artvin ilinin Klaskur Köyü’nde. Konaklama için birbirinden güzel Artvin Otellerinde kalarak yazmakla tarif edemeyeceğimiz Borçka Karagöl’ünü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Köyün yakınında bir tepe kayarak Klaskur Deresi’nin önünü kapatması ile ortaya çıkmış burası.

Ülkemizdeki doğal olan her yerin önemi büyük bizim için, ülkemize kattığı değerleri çok çünkü. O yüzden hepsinin ayrı ayrı kıymetini bilelim, sadece uzaktan ismini duymakla değil bizzat ziyaret ederek tanıyalım ülkemizdeki gizli kalmış yerleri.