Dubai’de Çöl Safarisi

Kış soğuklarına biraz ara verip yaza kaldığınız yerden devam etmeye ne dersiniz? O zaman Dubai tatiline doğru yola çıkma zamanı demektir. Üzerinizdeki kalın kıyafetleri bir kenara bırakın, valizini yazlık kıyafetlerle doldurun. Adrenalin dolu dakikalar yaşayacağınız Dubai’de çöl safarisi sizi bekliyor.

İstanbul’dan 4.5 saatlik uçak yolculuğu ile kendinizi Dubai’nin egzotik havasında bulacaksınız. Kış tatillerinin vazgeçilmezleri Kayak Otelleri bu mevsimde harika alternatifler sunuyor. Tatil planlarınızı sıraya koymakta zorlanıyorsanız Dubai’nin çöl safarisinden başlayıp kayak bölgelerinde son bulacak bir tatil fikrine hayır diyemeyeceğinizden eminiz. Yıllardır hayalini kurduğunuz Dubai tatiline sıra geldi nihayet. O zaman Dubai’de çöl safarisi hakkında merak edilenler nelermiş bir de onları inceleyelim.

Çöle girdiğinizde tur arabalarının kalkış noktalarını belirleyin. Burada araçların genel kontrolleri sağlanır. Arabalar hazır hale geldiğinde herkes yerini alıyor ve böylece Dubai’de çöl safarisi başlıyor. Şayet hıza karşı duyarlılığınız varsa bu adrenalin dolu dakikaları uzaktan izlemek sizin için daha keyifli olacaktır. Ama tam bir hız tutkunuysanız kesinlikle olabileceğiniz en doğru adrestesiniz. Safari için direksiyona geçen şoförler arabaların hız limitini zorlarcasına tepelerden çukurlardan geçiyor. Aralarda kısa da olsa molalar veriliyor, arabalar kalkış noktasındaki gibi tekrar bir araya geliyor. Burada verdiğiniz mola sonrası adrenalin dolu dakikalara kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Araba hareket halindeyken cam açmanız yasak ama oldu ki mideniz bulandı biraz oksijen almaya ihtiyacınız var, o zaman şoföre bildirip cam açabilirsiniz.

Safari turlarına katılmak istemiyorsanız tercihinizi ATV veya motosiklet turlarından yana kullanabilirsiniz. Birkaç dakikalığına da olsa çöl aktiviteleri ile yakından tanışmış olursunuz. Kamp alanları safari turlarının son bulduğu nokta. Peki nedir bu kamp alanı? Tarihe geçmişine baktığımızda Arapların yaşantılarına ışık tutan bir ortam diyebiliriz burası için. Buraya gittiğinizde hediyelikler alabilir, yorgunluğunuzu atmak için nargile köşesini tercih edebilirsiniz. Ayrıca yemek seçenekleri de var. Ortada bir sahne göreceksiniz, şayet denk gelirseniz dansöz ve zenne gösterilerini izleyebilirsiniz.

Dubai’de çöl safarisi yaparken tercihinizi terlik ve şorttan yana kullanın. Yoksa kumlar içinde kalmanız an meselesi. Gündüzleri hava ne kadar sıcak olsa da akşam olduğunda o kavurucu sıcak yerini serin bir havaya bırakıyor. Kısacası valiz hazırlıklarınızı yaparken bu detayları dikkatten kaçırmayın.

Dubai çöl safarisi başta olmak üzere daha yapacak bir sürü şey var burada. Dubai Turları eşliğinde farklı yerler keşfedecek, adrenalin dolu dakikalar geçireceksiniz. Maceraya hazır olun, şimdiden iyi tatiller.