Dubai Gezi Rehberi

Dünyanın en iyi binalarını içinde barındıran, her yıl milyonlarca insana ev sahipliği yapan Dubai, kimine göre deniz-güneş-kum kimine göre alışveriş, kimine göre ise gece hayatını çağrıştırıyor. Dünyanın en büyük oteli, dünyanın en büyük alışveriş merkezi, dünyanın en yüksek gökdeleni, dünyanın en büyük yapay adası ile lüksü simgeleyen Dubai aynı zamanda dünyanın cazibe merkezi konumunda. Gezilecek yerlerden alışverişe, konaklamadan yeme-içmeye kadar tüm detaylar Dubai gezi rehberi sizlerle.

Dubai’de Gezilecek Yerler

Burj Al Arab: Dubai’nın simgesi olarak bilinen bu yapı kentin en görülesi yerleri arasında. Dünyanın en estetik otellerinden biri olma özelliğiyle de öne çıkmakta.

Burj Khalifa: 2010 yılında inşa edilen Burj Khalifa, dünyanın en yüksek kulesi konumunda. 124. katında gözlem kulesi bulunmakta olup kentin harika manzaralarını ziyaretçilerine sunmakta.

Jumeirah Emirates Kulesi: Burj Khalifa inşa edilmeden öncesine kadar kentin en yüksek binasıydı Jumeirah Emirates Kulesi. Hem otel hem de ofis binası özelliği taşımakta.

Dubai Müzesi: Kentin en eski evlerinden birinin restore edilerek müzeye çevrilmesiyle ortaya çıkmıştır. Sıradan bir balıkçı kasabasının petrol bulunduktan sonra nasıl bir metropole dönüştüğünü konu alan bir müzedir Dubai Müzesi.

Abu Dhabi: Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kalabalık ikinci şehri ve aynı zamanda başkentidir. Dubai’ye giden herkesin en çok ziyaret ettiği şehirler arasındadır Abu Dhabi.

Palmiye Adaları: İsminden anlaşıldığı gibi palmiye şeklinde yapay takımadalardır Palmiye Adaları. 3 adadan oluşan Palmiye Adaları üzerinde bir otel ve birçok mekan bulunuyor.

Dubai Plajları: Tatil severlerin en çok ilgi duyduğu yerler arasındadır Dubai Plajları. Birbirinden güzel plajlara ev sahipliği yapan kentin en popüler plajları; Jumeriah ve Sunset Beach. Buralar halka açık bölgelerdir.Dubai Alışveriş Festivali

The Dubai Mall: Dünyanın en’lerini barındıran Dubai alışveriş konusunda da adından sıkça bahsettirir. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi özelliğini taşıyan The Dubai Mall’ın içinde yüzlerce mağaza, restoran ve bir de dev akvaryum bulunuyor. 2009 yılında hizmete açılan alışveriş merkezi başlı başına bir dünya adeta.

Jumeirah Cami: Jumeirah bölgesinde konumlu bu cami, kentin en önemli yapılarından biridir. Her mezhebe kapıları açık olduğu için Dubai’ye giden herkes buraya mutlaka uğrar.

Dubai Konaklama

Dünyanın en lüks otellerine ev sahipliği yapan Dubai’de konaklama için yüzlerce seçenek bulunuyor. Plajlara olan yakınlığıyla Jumeirah bölgesi oldukça ilgi görmekte. Diğer bölgelere oranla daha ekonomik tatil yapabileceğiniz bölge ise Deira aynı zamanda havaalanına da yakındır.

Dubai Yeme-İçme

Dubai mutfağında birçok dünya mutfağının örneklerine rastlamak mümkün. Şehir merkezinde sıralanmış otellerde harika lezzetler bulunuyor. Tercihini daha ekonomik yerlerden yana kullanmak isteyenler Deira ve Creek bölgelerini ziyaret edebilir. Buradaki mekanlarda kentin yerel lezzetlerini bulabilirsiniz. Gideceğiniz mekanlarda alkol seçenekleri de mevcut. Bütçenizi sarsmayacak Madinat Jumeirah Pazarı’ndaki restoranları da bu listeye ekleyebilirsiniz.

Dubai Alışveriş

Vergiden muaf olan kentte alışveriş yapmak büyük bir keyif. Dubai pazarları alışveriş severler için biçilmiş kaftan. Şayet mağaza mağaza dolaşmak isterseniz yüzlerce markanın bulunduğu alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz. Evlerin olmazsa olmaz baharat ürünlerinden takıcılara kadar pek çok alışveriş imkanı kent pazarlarında uygun fiyatlarla satılmakta. Dubai’yi ocak ayında ziyaret ettiğinizde Dubai Alışveriş Festivali’ne gitmeden dönmeyin.

Dubai turlarına katılıp kenti baştanbaşa keşfedin. Her kesime hitap eden Dubai her bütçeye de hitap ediyor.