Doğayla İç İçe Natürköy Gezisi

Koca yılın şehir hayatı koşturmasından, iş hayatından, egzoz dumanından kısa süreli de olsa uzaklaşmaya ne dersiniz? Gideceğiniz yerde İstanbul’un hemen yanı başı olsa mesela. Şimdi ki rotamızsa Sapanca’nın 40 dönüm arazisi içinde nehirler, şelaleler, mis gibi dağ havası, börtü böceği arasında bol oksijen kaynağı Natürköy. Mis gibi orman havası kısa süreli kaçamaklarınızda Sapanca kadar yakınınızda sizi bekliyor.

İstanbul’dan uzaklaşmadan doğayla baş başa sadece kuş seslerinin olduğu cennetten bir köşe misali bir Natürköy tatili yapmayı kim istemez ki… Konu şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmak ve bir de üzerine yol derdi olmadan tatil yapmak olunca daha ne isteriz ki. Yakın bölge otellerini inceleyip buranın en güzel otellerinde konaklama şansınız da var üstelik.

Doğa sporlarının eksik olmadığı Natürköy’de yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, kır düğünü için ayrılmış özel alanlar, tam ortasından geçen deresi, şelaleleri ve çeşit çeşit sevimli hayvanlar hepsi ama hepsi bu atmosferde karşılayacak sizi. Nefes almaya ihtiyacı olanlar bu yazıdan sonra bütün planlarını ayarlayıp hafta sonunu Natürköy’de geçirmeli. Doğal güzellikleri bir yana masa boyunca kurulan kahvaltılarıyla da gönlünüze değecek diyebiliriz. Peynir çeşitleri, reçeller, bal kaymak, patates, omlet, tereyağı, gözleme ve daha neler neler yok ki bu köy kahvaltısında. Daha önce hiç bungalow deneyiminiz oldu mu bilemeyiz ama Natürköy’de konaklama için 4 adet suit, 10 adet bungalow evleri mevcut. Özellikle çocuklu aileler için ve sakin tatil arayışı olanlar için kaçırılmayacak bir atmosfer var burada.

Natürköy de görecekleriniz sadece bunlarla bitmiyor tabi ki. Ceviz, erik, çam, muşmula, karayemiş, defne, kocayemiş, berberiş, yukka, ateş dikeni ve daha birçok bitki Natürköy’de koruma altında ve tabi ki ilk kez görecekler için keşfedilmeyi bekliyor. Her şeyi bir yana bırakın dingin bir şekilde kafanızı dinlemek istiyorsanız hiç düşünmeden en yakın zamanda rotanızı Sapanca Turlarına doğru çevirin.