Çocukla Seyahat Edeceklere Tavsiyeler

Bu tatil çocuklarınızla bir yerlere gitmeye niyetiniz varsa bazen kabus gibi gelen bu yolculuklarda neler yapmalısınız, hayatınızı kolaylaştıracak o tüyolar nelerdir sizin için paylaştık. Yola çıkmadan önce hayat kurtaran bu tüyolara kulak verin, hem çocuğunuz rahat bir yolculuk etsin hem de siz. Malum çocuklar belli bir saatten sonra yolculuktan hoşlanmamaya başlar, size düşense ev ortamını sunacağınız rahatlığı onlara vermek. Çocukla seyahat edeceklere tavsiyeler burada.

1.Çocukla seyahat edeceklere tavsiyelerin en önemli kuralı yolculuk boyunca onlara rahat kıyafetler giydirmenizden geçer. Onları sıkmayan, yumuşak kumaşlı kıyafetler çocuğunuz yol boyunca rahat etmesini sağlar. Mümkünse koton ürünleri giydirmeyi tercih edin. Bir eşofman takımı seyahat için uygun olabilir mesela.

2. Çocuğunuz en verimli uyuduğu saatler hangisi ise yola çıkmadan önce kendinizi ona göre ayarlayın. Mesela akşam saatlerinde yapılan yolculuklarda çocuklarınız keyifle uyurken sizde rahat bir yolculuk edebilirsiniz.

3. Şayet kendi aracınızla yola çıkıyorsanız çocuğunuzun araç koltuğunu arabanızdan eksik etmeyin. Özellikle de ayarlanabilir araç koltukları sayesinde çocuğunuz rahat bir şekilde uyuyabilir, keyifli bir yolculuk da kaçınılmaz olur haliyle.

4. Yola çıkmadan önce kendinize bir program yapın, nerede duracağınız, neler yapacağınız hakkında planlı olursanız keyifli bir yolculuğun kapılarını aralamış olursunuz. Bu keyifli geçen mola saatlerinde çocuğunuz da rahat bir nefes alacaktır.

5.Çocukla seyahat edeceklere tavsiyelerin en önemli maddelerinden biri de kısacık verilen bir molada bile onu arabada tek başına bırakmamanız. Son dakika yaşanabilecek bu tür durumlar için her an tedbirli olmanız gerekiyor.

5.Tatile gitmek için önceden alınan uçak biletleri her zaman hayat kurtarıcıdır. Bu sayede çocukla çıkılan bir yolculukta mükemmel konforda kaçınılmaz olur. Arabayla uzun uzadıya süren bir yolculuk yapmaktansa uçak biletinizi önceden alın ve keyif dolu günlere daha hızlıca ulaşın. Ayrıca uçakta çocuklu ailelere özel verilen geniş panelli yerler sayesinde daha rahat edebileceğinizi unutmayın.

7.Çocuğunuzun en sevdiği oyuncaklardan yanınıza birkaç tane bile alsanız tatil boyunca çocuğunuzu birkaç saatte olsa oyalayacağınızı unutmayın. Yolda geçirilen zamanda çocuğunuzla birlikte eğlenceli saatler geçirebilirsiniz böylece.

8.Çocukla seyahat edeceklere tavsiyelerin son maddesi; kullanılan ilaçların mutlaka yanınızda olması gerektiği. Tatil boyunca her türlü olumsuzlukla karşılaşabilirsiniz, doktor doktor gezmek yerine çocuğunuz için her türlü tedbiri önceden almanız keyifli bir yolculuk, unutulmaz bir tatilin habercisi olacak, unutmayın.