Cappadox Festivali Kapadokya’nın Eşsiz Doğasında Sizi Bekliyor!

Kapadokya’nın eşsiz doğasında ilki 2015 yılında gerçekleştirilen Cappadox’ta müzik, sanat, açık hava etkinlikleri ve gastronomi bir arada. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek bu festivali kaçırmayın.

14-17 Haziran 2018’de gerçekleşecek Cappadox Festivali, sadece Türkiye’de değil dünya genelinde büyük ilgi görüyor. Müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava etkinlikleriyle yine coşku dolu bu anlar sizi bekliyor olacak.

Cappadox ismini; Kapadokya isminin en harika kaynaklarından olan Kızılırmak’ın Delice Çayı olarak adını duyuran Cappadox kolu olduğu düşünülmekte. Cappadox ismini suyun akışkanlığı ve doğurganlığından alıyor. Dünya genelinde yankı uyandıran festivalin bu yıl ki teması “Sessizlik”.

Kapadokya’ya gitmeden önce birkaç günlük hava durumunu inceleyerek valiz hazırlığı yapmanızı öneririz. Karasal iklimin etkisinde olan bu bölgede gündüz ve gece sıcaklığı birbirinden farklıdır. Gündüzleri her ne kadar sıcak olsa da akşam saatlerinde havanın soğuduğunu hissedeceksiniz. Valizinize uzun kollu kıyafetler koymayı ihmal etmeyin.

Cappadox Nedir?

Cappadox, üç güne yayılan farklı deneyimler silsilesidir. Sabahın ilk saatlerinde uyanıp Kapadokya’nın muazzam doğasını izlemek, güneş yüzünü göstermeye başlarken müzisyenin tınısına ortak olmak, yerli halkın elinden çıkan enfes lezzetlerin tadına bakmaktır.

Cappadox Festivali ne zaman?

Cappadox Festivali, 14-17 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek. Kapadokya turları eşliğinde harika geçecek üç gün sizi bekliyor.