Çanakkale’nin Kaçış Noktaları

Tatil planları yapıyor ancak işin içinden bir türlü çıkamıyor musunuz? İlk önce nasıl bir tatil istediğinize karar verin. Hareketli mi yoksa daha sakin bir tatil mi? Deniz, güneş, kum temalı bir tatil ise aradığınız Çanakkale’nin kaçış noktalarına incelemeden hızlı karar vermeyin. Gökçeada, Bozcaada ve Assos’un eşsiz güzellikleri sizinle.

Sokakağzı Plajı, Assos

Çanakkale’nin kaçış noktalarında başı çeken Sokakağzı Plajı Assos’un Koyunevi Köyü’nde. Sahile doğru bakan kısmındaki bu eşsiz rota taş evleri ve zeytinlikleriyle ünlü mükemmel bir destinasyon. Burada konaklamaya dair her türlü çılgınlığı yapabilirsiniz. Canınız kamp mı kurmak istedi? En güzel kamp alanları burada. Ya da hiç uğraşmadan otellerinde kalayım diyorsanız oteller, pansiyonlar Assos’un görülecek yerlerinden Sokakağzı’nda sizi bekliyor.

Dardanos Plajı

Kuzey Ege Turlarının en güzel rotası Çanakkale’nin kaçış noktaları eşsiz rotalarıyla her zaman ön planda.  Bu rotalardan biri de denizine doyamayacağınız Dardanos Plajı. Buraya gittiğinizde masmavi bir deniz, doğayla iç içe bir ortam kucaklayacak sizi. Eğlence ve yeme-içmenin hiç eksik olmadığı Dardanos Plajı’nda vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Her türlü konaklama imkanı da burada.

Kadırga Koyu, Assos

Türkiye’de denizin en temiz olduğu sayılı yerlerden Kadırga Koyu. Daha çok şehir hayatının kargaşasından uzaklaşmak isteyip sakin, huzur dolu tatil arayışında olanlar tercih eder burayı. Sonrası sadece kuş ve denizin huzur veren dalga sesleri.

Akvaryum Koyu, Bozcaada

Çanakkale’nin kaçış noktaları listesindeki Akvaryum Koyu, Bozcaada tatilinin olmazsa olmazlarından. Denizi ne denli temiz ki burada yaşayan balıklar sayesinde adına Akvaryum Koyu denmiş. Belki de yüzlerce balık çeşidi yüzüyor bu muhteşem koyda. Deniz altındaki o yaşama tanıklık etmek için sabırsızlanıyorsanız bu yaz rotanızı Bozcaada’ya çevirin.

Gizli Liman Koyu, Gökçeada

Gökçeada’nın yaz turizmindeki yeri her zaman büyüktür. Buna bir de Gizli Liman Koyu eklenince burayı tercih etmek için nedenler de çoğalıyor haliyle. Bu rota için denecek tek bir şey varsa Ege’nin sayılı yerlerinden bir cennet köşesi Gizli Liman Koyu. Çam ormanlarının mis kokusu arasında incecik kumları olan masmavi bir deniz hayal edin. İşte orası Gökçeada’nın güzelliğine güzellik katan Gizli Liman Koyu.

Kocakum Koyu, Karabiga

Biga’nın 20 km kuzeydoğusundaki Karabiga’nın Kocakum Koyu’nu bu yaz mutlaka keşfetmelisiniz. El değmemiş doğası gerçekten görülmeye değer. Sadece Kocakum Koyu değil buraya gittiğinizde en az burası kadar güzel masmavi koylar keşfedilmeyi bekliyor.

Kefaloz

Aktiviteleri arasında eğlenceye doyacağınız bir ortam arıyorsanız Kefaloz’u tercih edin. Bol rüzgar alan bu bölgede rüzgar sörfü ve uçurtma sörfü bir başka güzel oluyor. Bu eşsiz sahile adım atmadan önce karşınıza Tuz Gölü çıkacağını unutmayın.

Taşkapı Koyu, Kumburun

Çanakkale’nin ezine peyniriyle ün saymış Ezine ilçesinde başlı başına ayrı bir dünya denebilecek Taşkapı Koyu bu yaz görülecekler listenizde mutlaka olmalı. Berrak bir deniz ve çam ormanlarıyla çevrili bu ortamda ister kamp yapın ister piknik alanlarında doyasıya eğlenin. Kısacası Çanakkale’de keşfedilmeyi bekleyen neler var neler…

Kum Adası, Çardak

Şimdi duyacaklarınız sizi biraz şaşırtabilir. Çanakkale’nin Çardak ilçesine bağlı Kum Adası adeta şifa merkezi. Özellikle yaz aylarının en sıcak geçen ağustos ayında Türkiye’nin dört bir yanından gelen turistleriyle dolup taşar Kum Adası. Kumları romatizma hastalıklarına şifa dağıtıyor. Kum Adası’nın o güzel denizinde yüzmeden, kumuna kendinizi gömmeden sakın dönmeyin.

Güzelyalı Plajı

Çanakkale’nin en ünlü plajlarından Güzelyalı Plajı şehir merkezine birkaç km uzaklıkta. Diğer rotalar gibi burası da doğayla iç içe deniz keyfi imkanı sunuyor. Merkezi yerde oluşuyla buraya ulaşmanız çok kolay. Kısacası Çanakkale’ye kadar gidip de Güzelyalı Plajı’nda bir deniz sefası yapmazsanız büyük bir kaybınız olacağı kesin.