Bursa’da Yapılacak Aktiviteler

Ülkemiz sınırları içinde tarih, doğal güzellikler, muhteşem lezzetler konusunda adından sıkça bahsettiren Yeşil Bursa’da yapılacak çok şey var. Hafta sonu planlarınıza dahil edebileceğiniz bu şehir içinde birbirinden keyifli aktiviteler barındırıyor. Çoğumuzun ‘şimdi orada olmak vardı’ diyeceği Bursa’da yapılacak aktiviteler listesi ile tanışmaya hazır olun.

Gölyazı Gezisi

Bursa’nın en huzurlu köşesi demek yanlış olmaz Gölyazı için. Peki burada neler yapılır? Bu harika göl kenarında şehir karmaşasından uzaklaşacağınız gibi balık tutabileceğinizde bir ortam sağlıyor size Gölyazı. Hafta sonu tatilinizde huzuru bulacağınız bu ortamda dilerseniz sandal kiralayıp göl çevresindeki güzellikleri de yakından görme şansı bulabilirsiniz. Tatil severlerin hafta sonunu en güzel şekilde değerlendirdikleri Gölyazı, şehir karmaşasından uzaklaşmak için birebir.

Balat Ormanı’nda Doğayla Bütünleşin

Şimdi size sorsak ‘rengârenk bir savaşa hazır mısınız’ diye… Evet tahmin ettiğiniz gibi paintball’dan bahsediyoruz. Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bağlı Balat Ormanı her hafta yüzlerce savaşa ortak oluyor. Saatlerce kovalamaca içinde geçen bu aktiviteye arkadaşlarınızla birlikte katılarak rengârenk boyalarla birbirinizi hedef alabilirsiniz.

Misi Köyü’nde Karting Yapın

Karting yapmak isteyip de Misi Köyü’ne uğramadan dönülmez. Şehrin en iyi karting pistini bulacağınız bu köyde hızlarınızı yarıştırarak aktiviteye doyacaksınız. Bursa’nın yemyeşil doğasında arkadaşlarınızla eğlenceli saatler geçirmeye hazır olun.

Çukurca’da Su Kayağı Keyfi

Bir ilki gerçekleştiren Bursa, Türkiye’nin ilk kablolu su kayağı tesisini faaliyete geçirdi. Bursa Belediyesi tarafından yapılan bu tesis bu aktiviteyle ilk kez tanışacaklar için eğitimlerde veriyor. Şayet önceden birkaç kez deneyiminiz olduysa eğitime gerek duymadan saatlerce suda kayak yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Soğanlı Botanik Parkı’nda Pedal Çevirin

Bu hafta sonu pedal çevirmeye Bursa’nın Soğanlı ilçesindeki Botanik Parkı’na davetlisiniz. Şehirden uzaklaşmak için birebir gelecek bu öneri parkın doğal güzelliklerini keşfetmek içinde harika olacak. İçinde hayvanat bahçesininde olduğu parktın giriş kısmındaki bisikletlerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Narlıdere’de Doğa Sporları

Doğa sporlarına merakı olanların en az bir kere yaptıkları kaya tırmanışı aktivitesi ile biraz adrenalin, biraz eğlence ve biraz da yeni yerler keşfetmenin tadı bir başka güzel. Şehir merkezine yarım saatlik mesafede kalan Narlıdere, her hafta sonu doğaseverlerle buluşuyor.

FSM Bulvarı’nda Eğlenceli Dakikalar

Bursa’nın en kalabalık ilçelerinden biri olan Nilüfer’de her yaştan kişinin ilgi duyduğu lazertag oyunu aktivite severlerle buluşuyor. 2 takımdan oluşan oyun 20 dakika sürüyor ve lazer silahlarla savaşan iki gruptan en çok puan toplayan taraf şampiyon oluyor.

Kısacası Bursa’da yapılacak aktiviteler eğlence dolu saatlere sahne oluyor. Şayet bu hafta sonu kendinize yapılacak yeni şeyler arıyorsanız Bursa Otellerinde konaklayarak şehrin aktivite duraklarıyla tanışabilirsiniz.