Buram Buram Kokan Çikolata Müzesi

7’den 70’e çikolata severlerin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Moralimiz bozulur tatlı krizine gireriz. İş yerinde çalışırız durup dururken canımız çikolata ister. Sınav stresimiz olur çareyi yine çikolata da ararız. Kısacası ararız da ararız. Siz de bizim gibi tam bir çikolata canavarıysanız o zaman hepimiz için en doğru adres Brüksel Çikolata Müzesi.

Brüksel’in o ünlü çikolatalarıyla meşhur olduğunu duymayanımız yoktur. Brüksel Çikolata Müsesi zaten birbirinden enfes lezzetleri bir arada toplayarak bu durumu fazlasıyla kanıtlamış durumda. Ünlü Belçikalı çikolatacı Joseph Jo Draps’ın eşi, bu müzeyi 1998 yılında hizmete açmış. Şöyle bir hayal edin şimdi; büyük değil aksine küçük ama şirin mi şirin bir dükkan, kapıdan içeri girer girmez bütün duygularınızı saran enfes çikolata kokusu. Nasıl ama hayali bile böyleyse gerçeğini anlatmak zor olsa gerek. Şimdi aklınızdan geçiriyorsunuz haliyle peki bu Brüksel Çikolata Müzesinde çikolata satışı var mı diye? Evet bu dükkanın hemen girişinde çikolata satışı da var. Özel günlerinizde ikram edeceğiniz ya da yakın bir zaman da kız isteme merasiminiz olursa bu enfes çikolatalar güzel bir jest olacaktır. 🙂

Yurt dışı Turları arasında en görülesi yerlerinden olan Belçika Turlarına katılarak Brüksel Çikolata Müzesini gezilecek yerler rotanıza eklemelisiniz. Yalnız şunu belirtelim müzeye giriş ücretli. İçeride tadına bakabileceğiniz çikolatalar da mevcut ama tadımlık bile olsa belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Müzenin içinde çikolatalarla yapılan çok farklı gösteriler var, ziyaret ettiğiniz Brüksel Çikolata Müzesi’nde gösterileri görmeden dönmeyin. Bir çikolata gösterisi nasıl olabilir diye düşünmeyin, farklı şekillerde yapılan çikolataların yapımındaki her aşaması show şeklinde size eğlenebileceğiniz her yönüyle anlatılıyor. Herkesin anlayabilmesi için de İngilizce ve Fransızca dilleri kullanılıyor.

Kısacası çikolataya dair her şey bu dükkanda. Çocuklarınızda bu eğlenceli dakikaların arasında olmaktan çok mutlu olacaklardır.