Bu Ülkelerde Pasaport ve Vizeye Gerek Yok!

Pasaporttu vizeydi derken sürekli ertelediğiniz yurtdışı tatiliniz mi var? O halde bu yazı tam size göre demektir. Pasaport ve vize derdi olmadan Türkiye’ye komşu ülkelerden gezmeye başlayabilirsiniz mesela. Birkaç parça kıyafet ve cüzdandan başka bir şeye gerek yok. Çünkü bu ülkelerde pasaport ve vizeye gerek yok!

Gürcistan

İstanbul’dan ulaşımın en rahat olduğu ülkelerden biridir Gürcistan. Bu özelliği keyif dolu tatile davetiye çıkarıyor. Özellikle hafta sonu kaçamakları için harika bir destinasyon Gürcistan. Alışveriş yerleri, renkli geceleri ve şirin mi şirin tarihi sokaklarıyla adından sıkça bahsettirir. Tiflis, Signagi, Kutayıs Gürcistan keşif listenizde mutlaka olmalı. Gürcistan turlarımızı incelemeyi unutmayın.

Batum

Batum’u ziyaret etmek birçok sebep var. Kafkas Dağları’nın gölgesinde kurulu bu şehri keşfetmeye başlarken önceliğiniz Avrupa Meydanı, Tiyatro Meydanı ve tabi ki Batum Bulvarı olmalı. Ayrıca dünyanın en eski ve en büyük potanik parklarından olan Batumski Boyaniciski Sad’ı unutmayın. Batum turları için hazırlıklara başlayın.

Ukrayna

Pasaport ve vize derdi olmadan keyif dolu bir yolculuk Ukrayna’da sizi bekliyor. Türklerin pasaportsuz gidebildiği ülkede müzeler ve kiliseleriyle öne çıkan başkent Kiev tarihiyle sizi etkileyecek. Ülke için çok önemli yere sahip Lviv turunuzda Odessa’yı görmeden geri dönmeyin. Ayrıca gecenize hareket katacak tüm eğlence mekanları da Lviv ve Kiev’de.

Kıbrıs

Pasaport ve vize derdi olmayan bir diğer ülke Kıbrıs’tır. Üç aya kadar kimliğinizle girebileceğiniz bu ülkede keşfedilmeyi bekleyen çok şey var. Sadece yaz aylarında değil yılın her ayında tercih edilen bu ülke, harika bir iklime sahip. Girne, Gazimağusa, Karpaz, Lefkoşa tarihi yerleri, eşsiz plajları, eğlenceleri ve birbirinden güzel lezzetleriyle sizinle. Kıbrıs otellerinden yerinizi hemen ayırtın.