Bozcaada Yerel Tatlar Festivali’ne Hazır mısınız?

Bu yıl 6.sı düzenlenecek Bozcaada Yerel Tatlar Festivali için geri sayım başladı. Hafta sonu tatiline gelen bu eğlence dolu festival’de iki günlüğüne de olsa adanın eşsiz lezzetlerini tadacaksınız. Avrupa’nın en güzel 2. adası olarak ün yapmış Bozcaada’nın mükemmel doğasında damakları şenlendirecek lezzet kültürüne hazır olun.

Bozcaada Turizm İşletmeciliği Derneğince düzenlenen Bozcaada Yerel Tatlar Festivali Ege’nin mükemmel lezzetleriyle süslü. Festivalin amacı; ada hanımlarının el emeğiyle yaptığı yöresel lezzetlerin tanıtımı ve bir doğa cenneti olan Bozcaada’nın kültürel değerlerinin ve lezzetlerinin ön plana çıkarılması. Adalı hanımların, restoranların, kafelerin, fırınların hünerli mutfaklarından çıkan yöresel ürünlerin kurulduğu masalarda oturmadan Bozcaada tatilinizi sonlandırmayın. Festivale katılmak için kapıda cüzi bir ücret karşılığı aldığınız kuponlarla bu güzel yemekleri sizde tadabileceksiniz. Bozcaadalı hanımlarının yaptığı bu lezzetlerin yanında adaya özgü damakları süsleyen şaraplar sunulacak.

Bozcaada Yerel Tatlar Festivali’nde görecekleriniz elbette bunlarla sınırlı değil. Festival akşamında hayranı olduğunuz birçok sanatçı burada sizler için konserler verecek. Kısacası lezzet dolu bir günün ardından eğlence saatlerle dolu bir gece için şimdiden hazırlıklara başlayın. Saat 21:00’da başlayacak konserde Suzan Kardeş sahne alacak.

Bozcaada’ya gittiğinizde festival katılımından sonraki sırayı Bozcaada’nın gezilecek ve görülecek yerlerine ayırmayı unutmayın. Tüm heybetiyle rüzgâr gülleri, turkuaz suları ve incecik kumlarıyla Ayazma Plajı, Polente Feneri ve dahası Bozcaada’da size eşlik edecek.

2010 yılından bu yana her yıl bu zamanlarda düzenlenen Bozcaada Yerel Tatlar Festivali tüm haftanın koşturmacası arasında stresinizi geri bırakacağınız ve sadece festivalin coşku dolu eğlence dünyasıyla içinizi saracak anlarla dolu.

Bozcaada Yerel Tatlar Festivali ne zaman?

Bu yıl 6.sı düzenlenecek Ege’nin mükemmel lezzetlerinin olduğu bu festival 24-25 Eylül 2016 tarihler arasında düzenlenecek.

Sizde bu festivalin coşku dolu anlarında eğlenmek ve en önemlisi mükemmel lezzetlerinden tatmak istiyorsanız şimdiden Bozcaada Otellerinden yerinizi ayırtabilir ya da Ege’nin en güzel yerlerini bir arada göreceğiniz Ayvalık-Assos-Bozcaada Turlarına katılabilirsiniz. Diğer festival günleri için blog sayfamızı ziyaret etmeyi sakın unutmayın. 🙂