Boğaz’ın En Romantik Restoranı Suada 360

İstanbul’un karmaşasında yaşayanlar için en azından haftasonu tatili kaçınılmaz oluyor hiç şüphesiz. Bir yerlere gidip en verimli zamanı geçirmek isteyenler oldukça kararsız kalıyor. O zaman biz size yardım edelim ve Boğaz’ın en güzel, en romantik mekânı Suada 360’ı sizlere sunalım 🙂

Boğaz’ın tam ortasında, arkasında Kuleli, yanıbaşında köprü… Ve tam oracıkta süzüm süzüm süzülen bir ada düşünün. İşte orası Suada 360. Malum bu kadar hızlı yaşayan bir şehir de her zaman tatil imkânı yaratamazken en azından İstanbul’un gözde mekânlarında alalım soluğu.

Özellikle Antakya usulü bir salatası var ki, birbirine her zaman yakışan zeytin ve ceviz ikilisinin yanında bir de nar ekşisi… Yeme de yanında yat diyebiliyoruz ancak bu güzel tatlara. Antakya Otellerinin aşçıları bile bu kadar lezzetlisini henüz yapamamışlardır herhâlde. Sebzeyle çok hoşlaşmasanız da semizotu ve taze soğanla süslenmiş kuşkonmaz’ı denemeniz de çok büyük yarar var. Belki sevdiğiniz yemeklere bir yenisi daha eklenmiş olur bu sayede. Dolma severler için lezzetinden vazgeçemeyecekleri bir tat; kabak çiçeği dolması. Elma ve pancar şeritleri ile süslenmiş dolmayı yediğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Çıtır lezzet konusunda füme peynir ve pastırmalı paçanganın üzerine tanımıyoruz bu mekanda. Adeta gecenin sürprizi olacak, eminiz. He bir de unutmadan söyleyelim tatlı ekşi soslu kalamarı bir deneyin, bir daha geldiğinizde de hiç tereddütsüz sipariş edeceksiniz, bizden söylemesi. Gelelim ana yemeklere; en çok tercih edilen çoban salata ile sunulan bonfile şiş kıvamında pişirilmiş, oldukça yumuşak ve enfes. Ama asıl vazgeçilmezler arasında susam kaplı deniz levreğinin tadı bir başka. Levrek zaten çok lezzetli bir balık türü bir de onu susamla sunuyorlar ya işte çok güzel oluyor. Gecenin kapanışı için bu kadar güzel lezzetlerin arasında gözünüz tatlı arıyorsa, yiyenleri kendinden geçiren egzotik meyveli & hindistan cevizli sütlaç birbirlerine ne kadar da yakışıyor öyle. Fresh meyveler ve yoğun sütün karışımı ile finale en çok yakışan tatlıların başında yerini alıyor.

Ne diyelim ki Suada 360’a gittiğinizde bizi daha iyi anlayacaksınız. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan noktada bu lezzet deneyimiyle sizde tanışmalısınız.