Bodrum’un Tarihi Geçmişine Yolculuk

Ege’nin içimizi saran harika rotaları arasındaki Bodrum’u bize tarif edin diye size sorsak çoğumuzun vereceği cevap eminiz ki renkli gece hayatıyla ünlü turizm cenneti olacaktır. Bodrum sadece deniz, güneş, kum ve eğlence tatili için değil, tarihi yerleriyle de oldukça popüler bir destinasyon. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Bodrum, daha fazla tatil severlerin ilk tercihleri arasında. Bizim size önerimiz erken rezervasyon otelleri fırsatları bitmeden tatil planlarınızı bugünden yapın ve Bodrum’un tarihi geçmişine yolculuk edin.

Bodrum Kalesi

Tatil cenneti Bodrum’a gittiğinizde Bodrum’un gezilecek ve görülecek yerleri listesindeki ilk rotanız Bodrum Kalesi olmalı. Yapımına 1402 yılında başlanmış kale, 1522 yılında tamamlanmıştır. Bugüne kadar birçok resim karesinde gördüğümüz bu yapı, sizinde favorileriniz arasında yerini alacak.

Bodrum Kalesi

Mausoleion Açık Hava Müzesi

Mausoleion, Bodrum’un tam bir açık hava müzesi olduğunu ispatlıyor adeta. Türkiye’nin eşi bulunmaz güzellikleri arasında gösterilen Mausoleion Açık Hava Müzesi (Halikarnas Mozolesi), ilçenin kültürünü gözler önüne seriyor.

Mausoleion Açık Hava Müzesi

Myndos Kapısı

Bodrum tatilcileri, Bodrum’un tarihi geçmişine yolculuk edeceğiniz Myndos Kapısı’nı ziyaret etmeden buradaki tatilinizi sonlandırmayın sakın. Bodrum’un batısında konumlu bu yapının tarihi ta M.Ö. 4. yüzyıla dayanıyor.

Myndos Kapısı

Osmanlı Tersanesi

Tarihi geçmişiyle ünlü bu ilçede göreceğiniz yerlerden biri de Osmanlı Tersanesi olmalı. Tarihi 1775 senesine dayanan bu yapı, Bodrum’un kuzey batısında yer alıyor. O zamandan bu zamana ayakta kalan bu yapı, ilçenin en görülesi yerlerinden biri.

Bodrum Antik Tiyatro

Bodrum’un saymakla bitmeyen güzelliklerine en iyi örneklerden biri Bodrum Antik Tiyatro. Turgutreis yolu üzerinde görebileceğiniz bu görkemli tiyatronun geçmişi Helenistik dönemine dayanıyor. Sanki tarihi bir yapı değil de hala içinde binlerce insana davetiye çıkaran bir tılsımı var. Görecekleriniz karşısında büyüleneceğiniz Bodrum tatilinin son durağı ise tabi ki Bodrum plajları.

Bodrum Antik Tiyatro

Bodrum Plajları

Bodrum’un tarihi geçmişinde güzel bir tur attıktan sonra şimdi sıra çoğumuzun bıkmadan usanmadan tekrar tekrar gittiği Bodrum plajlarına geldi. Her cebe ve bütçeye uygun fırsatlar sunan Bodrum Otelleri ile ilçenin en güzel plajlarını keşfe çıkabilirsiniz. Bodrum’un en iyi plajları yazımızı inceleyerek plajları hakkında detaylı bilgiler edinebilir, 2017 yazında deniz, güneş, kum ve dahasını Bodrum’da karşılayabilirsiniz. O zaman şimdiden iyi tatiller. 🙂