Bodrum’un En İyi Plajları Top:7

Bodrum Bodrum… Şimdi ne güzeldir oralar, pembe pembe begonvilleri yaza bütün güzelliğiyle merhaba der. Bembeyaz evleri, birbirinden güzel otelleri bize ev sahipliği yapmak için hazırlanır. Bodrum’un en iyi plajları masmavi sularıyla daha şimdiden hazırdır, siz daha neyi bekliyorsunuz peki Bodrum’a gitmek için illa bir bahaneniz mi olmalı… 🙂

Şarkılarda bile güzeldir Bodrum. Bir yaz tatilinden beklediğimiz her şeyi fazlasıyla önümüze sergiler, gözümüz başka bir yer aramaz Bodrum’u gördükten sonra. Hele ki bir de tatilin her günü Bodrum’un en iyi plajlarını gezebilirseniz o zaman tadından geçilmez buranın. Bodrum (Mavi Yolculuk) turları Bodrum’u en iyi bilen rehberler eşliğinde bu yaz sizi çağırıyor.

Yalıkavak Plajı

Ege’nin mis gibi esen ılık rüzgârıyla Yalıkavak plajı ayrı bir güzel olur. Merkezdeki Bodrum Otellerinde konaklarsanız 18 km sonra Bodrum’un en iyi plajlarından Yalıkavağa ulaşabilirsiniz. Bodrum’da tatil yaparken çevresindeki bütün doğal güzellikleri tek tek keşfetmelisiniz.

Bitez Plajı

Bodrum’un en iyi plajlarından Bitez Bodrum’dan 8 km uzaklıkta. Burası bakmaya doyum olmayan bir yanında Ege denizinin masmavi parlayan suları varken diğer bir yanda da yeşilin her tonuna şahit olacaksınız. Bodrum tatilinizde Bitez plajı görülecek yerler listenizde mutlaka olmalı.

Güvercinlik Plajı

Bodrum’un olmazsa olmazlarından Güvercinlik, buradaki yarımadalar arasında en güzeli. Çevresinde bir sürü oteller var. Güvercinlik Bodrum için ne kadar değerli buradan belli zaten. Kısacası deniz, güneş, kum diyenlerin vazgeçilmez durağı Bodrum’un en iyi plajlarından Güvercinlik. Mavi Yolculuk turlarıyla tatil günlerinize renk katın.

Akyarlar Plajı

Bodrum yine farklı bir durağıyla çıkıyor karşımıza. Bodrum’un en iyi plajlarından Akyarlar, buranın en eski Rum köylerinden. Bodrum’un en iyi kumsalına rastlayacaksınız burada. Sabahtan akşama kadar bolca vaktinizi Akyarlar’da geçirmek için daha iyi seçenek olamaz bize sorarsanız. Ege’nin pırıl pırıl inci gibi sularına merhaba demek için rotanızı Bodrum’a çevirin.

Kadıkalesi Plajı

Bodrum’a 22 km uzaklıkta narenciye bahçeleri arasından masmavi sularıyla bizi karşılıyor Kadıkalesi Plajı. Bodrum’un en iyi plajlarından ama bir de Bodrum’da gün batımını izleyebileceğiniz en güzel yer de aynı zamanda Kadıkalesi.

Ortakent Yahşi

Buraya daha önce gelenler bilir mutlaka Ortakent Yahşi’de rüzgâr sörfü yapmanın ne kadar meşhur ve keyifli olduğunu. Ilık ılık esen rüzgârıyla bilinir burası. Bodrum’un en iyi plajlarından olmasıyla da bunun hakkını fazlasıyla verir.

Göktürkbükü Plajı

Sadece Bodrum’un en iyi plajlarından değil Türkiye’nin de en iyi plajlarından Göktürkbükü. Bu yaz buraya yolunuz düşerse birçok ünlü ismi burada görmeniz an meselesi demektir. Denizin güzelliği bir yana doğasıyla bütün dikkatleri fazlasıyla üzerine toplamayı başarıyor. Göktürkbükü Bodrum’un bir simgesi de olabilir aslında o kadar meşhur.

Bodrum tatilinizde uğrayabileceğiniz en iyi rotaları sıraladık size. Bodrum’un en iyi plajları bundan sonra sizden sorulur. En güzel gün batımı seyrinde şimdiden iyi tatiller. 🙂