Bodrum Gece Hayatı

Ege’nin göz bebeği ve tatil cenneti Bodrum yine en güzel haliyle yaz sezonunu açtı. Bu kadar popüler olmasının sebepleri elbette sadece denizi, güneşi ve kumu değil çılgınlarca eğlenilen Bodrum geceleri buraya gitmek için ayrı bir sebep olmuyor desek yalan olur. Bodrum gece hayatını biraz daha yakından tanıyalım.

Yazları milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Bodrum, yerli-yabancı demeden herkese kapılarını sonuna kadar açıyor. Bodrum Otellerinde konaklama yapan turistler Yalıkavak, Bitez, Türkbükü, Ortakent ve Kargı koyuna gidip denizin tadına sınırsızca varıyor. Bodrum gece hayatı eğlence severler için kesinlikle en doğru adres. Bodrum tatili için kalacağınız yeri seçtiniz ve uçak biletinizi aldınız, doğru Bodrum’un sıcak sularına doğru çıktınız yola. Gündüz en güzel plajlarında denize girip akşam olduğunda eğlence dolu gecelerine merhaba deme zamanı.

Bodrum gece hayatı dediğimizde mekânlarıyla da isminden fazlaca söz ettirmeye yetiyor. Mesela Halikarnas Disco, önceleri restoran olarak işe başladıysa da şimdilerde eğlence dolu geceleriyle bir disco olarak devam ediyor yoluna. Bodrum gece hayatına renk katan ilk durak Halikarnas diyebiliriz. Mükemmel ses ve ışık düzeniyle Bodrum’da tatil yapan turistler sabahlara kadar mekânın tadını çıkarıyor. Bodrum gece hayatı konusunda gerçekten sınır tanımıyor, mekânlarıyla da tabi. Buradaki popüler olmuş diğer bir durak Bodrum’un büyülü manzarasına ve kalesine karşı duran Marina Yacht Club. Kaliteli eğlence bu olsa gerek. Bodrum’un merkezine doğru gittiğinizde yine meşhur gece kulüplerinden Filika çıkar karşınıza. Meyhaneler Sokağında kaliteli müzik anlayışı olan bir mekân burası da. Gecenize keyif katmak istiyor ancak her yerde eğlenmeyi göze alamıyorsanız Bodrum gece hayatında iddialı Filika’ya gitmelisiniz. Meyhane sokağında oluşundan anlarsınız az çok ne tarzda olduğunu ama öyle ücra köşede gizlenmiş virane bir yer gelmesin aklınıza. Keyifle içilen rakı kokuları arasında arkadan gelen meyhane şarkıları ortamı şenlendiriyor. Yani Filika hakkında denecek tek şey samimi, sıcak ve eğlenceli bir ortam sizi bekliyor. Bodrum gece hayatının bir durağı da M&M’den. Farklı tarzları denemekten hoşlanıyorsanız o zaman bu mekâna mutlaka gitmelisiniz. Mükemmel ses ve ışık sistemi, görsel şovlar kısacası hayatınıza hareket katacak bir yer M&M. Bodrum gece hayatı dediğimizde burayı listemize eklemeden olmaz. Ve işte Bodrum gece hayatının son durağı Bağ Arası. Bodrum eğlencesinde ne arasanız var. Bağ Arası’da ismi gibi gerçekten mis gibi kokan mandalina bahçelerinin arasında eşsiz güzelliğiyle çıkıyor karşımıza. Bu enfes kokular arasında yemekler bu kadar lezzetli, müzikleri bu kadar eğlenceli olur. Burası diğer mekânlar gibi oldukça popüler olduğunda Bağ Arası’na gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırın, bizden söylemesi.

Hangi tür eğlence anlayışından hoşlanıyorsanız Bodrum gece hayatında hepsini bulabilirsiniz. Tam bir tatil cenneti olan Bodrum’da deniz odaklı tatil severler, Bodrum Mavi Yolculuk turlarına göz atmayı unutmayın.