Birbirinden Güzel Sonbahar Tatil Önerileri

Bir tatilden beklediğiniz sakinlik ve bolca huzursa tatil arayışlarınızı sonbahara bırakmak en doğru tercih olacaktır. Kalabalığın yavaş yavaş çekildiği bu güzel mevsimde görülecek harika yerler var. Doğa, kültür, tarih, aktivite ve deniz beşlisini bir araya getiren birbirinden güzel sonbahar tatil önerileri listemizden kendinize bir yer seçip yola çıkma hazırlıklarına başlayın.

Kıbrıs

Akdeniz’in en can alıcı adalarından biri olan Kıbrıs, sonbahar tatil önerileri listemizin başında geliyor. Tarihi yerleri, harika plajları, alışveriş durakları ve tabi ki hareketli gece hayatıyla her daim ilgi odağı olan Yavru Vatan Kıbrıs tatil listenizde mutlaka olmalı. Aklınızdan geçen bir balayı tatili ise ya da çocuklarınızla veya arkadaşlarınızla birlikte keyifli bir tatil ise düşündüğünüz kesinlikle doğru adrestesiniz. Kısacası bu adreste herkes için yapacak çok şey var. Şimdi Kıbrıs otelleri için yola çıkma zamanı.

Fethiye

Turkuaz suları ve altın kumlarıyla dünyanın en güzel plajlarından birini barındıran, tarihi geçmişiyle insanı alıp başka alemlere götüren, doğanın en güzel renklerini bir arada sunan Fethiye sonbahar tatilcileri için kaçırılmayacak bir öneri. Mavi yolculuk turları eşliğinde görebileceğiniz bu rotada keşfedilmeyi bekleyen çok şey var. Kaya mezarlıkları, antik kentler ve daha sayabileceğimiz bir sürü yer. Yamaç paraşütüne en elverişli bölgelerimizden biri aynı zamanda. Fethiye için diyecek çok şey ama bizzat kendiniz görüp değerlendirin diyoruz.

Datça

Yılın neredeyse tamamını güneşli geçiren keyifli bir tatil beldesi Datça. Bu sebeple dört mevsim tatil severlerin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Yaz tatili yapamayanlara teselli gibi gelen Datça’nın harika doğasıyla şimdi tanışma zamanı. Ülkemizin mavi bayraklı plajlarını içinde barındırdığı gibi beldenin hemen hemen her yerinden denize girmek mümkün. Pembe begonvilleri ile Bodrum’u aratmayan Eski Datça, eski evlerine açılan renkli sokakları ile fotoğrafçıların ilgi odağı. Ayrıca size küçük bir dipnot: Datça’ya gittiğinizde trekking turlarına katılmadan, jeep safarisini demeden buradan ayrılmayın. Doğayla iç içe mükemmel bir tatil deneyimi sunan Datça otelleri sizi bekliyor.

Kaz Dağları

Sıcak havalardan bunalıp sonbaharın gelişiyle birlikte serin bir doğaya kendinizi atma planlarınız varsa Kaz Dağları önerimizi kaçırmayın. Kalabalığın yerini sakinliğe bırakan bu cennet köşe, huzurlu bir tatil vaad ediyor. Ayrıca trekking severler içinde çokça talep görüyor. Saklı doğasında derin vadiler ve kanyonlar gizli. Küçükkuyu’dan Edremit’e uzanan bu coğrafyada Kaz Dağlarının dillere destan güzellikleri içinde kaybolma zamanı.