Bir Sonbahar Rotası Sapanca

Bir hafta sonu tatili daha geldi çattı. Bu hafta sonu küçük bir kaçamakla kendinizi ödüllendirmeye ne dersiniz? Cevabınız evetse İstanbul’un yanı başındaki bol oksijen kaynağı Sapanca harika bir tercih olacaktır. Yemyeşil doğa içinde enfes bir kahvaltı hiç bu kadar keyifli olmamıştı.

Sapanca’nın gezilecek ve görülecek yerleri

Sapanca Gölü

Ülkemizin en özel göllerinden olan Sapanca Gölü, sonbaharın en görülesi yerleri arasında. Tatlı su gölü olduğu için çevresinde alabalık tesisleri mevcut. Aynı zamanda tektonik oluşumlar sonucu meydana gelmiştir. Sapanca Gölü’ne yakın mesafedeki Arifiye Ormanı içinde piknik ve kamp alanları bulunuyor.

Kartepe

Tatil için sonbahar aylarını bekleyenlerdenseniz Kartepe tam size göre demektir. Harika manzaraları içinde oksijene doyacak, geri dönmek istemeyeceksiniz. Kartepe yolu üzerinde kahvaltı edebileceğiniz çeşitli işletmeler bulunuyor. Birbirinden eğlenceli aktivitelere ev sahipliği yapan Sapanca’da atv turlarına katılmadan, trekking yapmadan, golf turnuvalarına katılmadan buradan ayrılmayın. Özellikle kış aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Kartepe’nin kayak pistlerinde kaymadan sezonu kapatmayın.

Maşukiye

İstanbul’da yaşayanların günübirlik ziyaret ettiği Maşukiye, dillere destan kahvaltı sofralarıyla biliniyor. Sapanca’ya 20 dakikalık mesafede kalan bu rota menemeni, mıhlaması ve çeşit çeşit kahvaltılıklarıyla yemyeşil doğası ve şelale sesleri eşliğinde sizi bekliyor. Unutamayacağınız bir gün geçirmek istiyorsanız Maşukiye tam size göre!

Nerede kalınır?

Sapanca’da her bütçeye uygun konaklama hizmeti bulunuyor. Diğerlerinden çok farklı bir hafta sonu geçirmenize imkan sağlayan bu rotanın aktiviteleriyle tanışarak tatilinize daha fazla renk katabilirsiniz. Her zevke uygun konaklama için Sapanca otelleri sayfamızı ziyaret edin.

Sapanca’ya nasıl gidilir?

Bu hafta sonu tatilinizde trafik derdi olmadan şehirden kısa süreliğine uzaklaşmanıza olanak sağlayan Sapanca’ya ulaşmak çok kolay. İstanbul’dan 1,5 saatte ulaşabileceğiniz Sapanca’ya kendi aracınızla değil de toplu taşımayla gitmek isterseniz buraya giden otobüs sefer saatlerine önceden bakmanızı öneririz.