Bir Hafta Sonu Önerisi Termal Oteller

Zengin yeraltı kaynaklarına sahip ülkemizde doğanın bize sunduğu yüzlerce kaplıca özellikle soğuk kış ayları için harika bir tatil fırsatları sunuyor. Bu hafta sonu tatilinizde ne yapacağınıza hala karar veremediyseniz bir hafta sonu önerisi Termal Oteller eşliğinde ister yakın, ister uzak duraklara doğru yola çıkabilirsiniz. Birçok hastalığın şifa kaynağı kaplıcalar ile tedavi sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Yüzbinlerce insan çeşitli rahatsızlıklarından dolayı tatil planlarını sıcacık termallerden yana kullanıyor. Her bütçeye uygun konaklama seçeneklerinin olduğu Termal Oteller hem dinlenme hem de keyif dolu tatil için kaçırılmayacak alternatiflerle dolu. Her bölge kendi içinde farklı hastalıkların tedavi edici özellikleriyle ayrılıyor.

 

Ortopedik rahatsızlıklar, bölgesel romatizmalar, kireçlenme, yumuşak doku zedelenmesi, bel ve boyun ağrıları, ameliyat sonrası oluşan semptomlar ve daha birçok hastalığa derman bulacağınız termal sularda bolca zaman geçirmeyi ihmal etmeyin. 1-2 günlük kısa kaplıca tatili yerine en azından 2-3 haftalık bir tedavi süreci ile verimli sonuçlar aldığınızı göreceksiniz. Termal sularla birlikte, spa ve çamur banyosu olan yerleri tercih etmenizi öneririz. Bu sayede şikayetleriniz minimum derecede azalacak ve hayatınıza daha verimli bir başlangıç yapacaksınız.

 

İstanbul’a yakın Termal Bölgeler

İstanbul’a yakın duraklardan Bolu, ziyaretçilerine yaz-kış ayrı güzelliklerle merhaba diyor. Yemyeşil doğası, gönlümüzde taht kuran gölleri, bol oksijen kaynağı tertemiz havası kış günlerinde de görülmeye değer. Bir de buna şifalı Bolu termalleri eklenince harika bir tatil kaçınılmaz oluyor. Yine İstanbul’a yakın duraklardan biri de Bursa. Geleneksel köy hayatının izlerini taşıyan bu rotada sıcacık kaplıcalarıyla ünlü. Osmanlı döneminden günümüze uzanan hamamları ve kaplıcalarıyla her mevsim ziyaretçilerine ev sahipliği yapıyor. Hafta sonu kaçamaklarının baş adreslerinden Yalova, şehir koşturmacasından biraz olsun uzaklaşmak isteyenlerin tercihleri arasında. Şehir stresini geride bırakacağınız Yalova termalleri, bütçenizi zorlamayan konaklama seçenekleri sunuyor. Yeraltı kaynaklarının zengin olduğu bir bölgede Ankara-Kızılcahamam. Hafta sonu tatilinizde küçük bir kaçamak yapıp Kızılcahamam termalleri ile tanışabilirsiniz.

 

Geçmişten bugüne şifa arayanların tercihi kaplıcalar doğanın bize sunduğu en güzel armağanlardan biri. Bir hafta sonu önerisi Termal Oteller ile ülkemizin zengin yeraltı kaynaklarına sahip rotalarına doğru yola çıkabilirsiniz. Keyifli hafta sonları. 🙂