Bir Hafta Sonu Önerisi Gökçetepe Tabiat Parkı

İstanbul ve yakın şehirlere olan yakınlığı, kamp alanları ve plajıyla tatilcilere keyifli günler sunan Gökçetepe Edirne’nin Keşan ilçesinde konumlu. Burası saklı cennet olarak adlandırılıyor. Orman yolları ve köylerden sonra karşınıza bir anda masmavi bir deniz sizi karşıladığında sakın şaşırmayın. Buranın en güzel özelliği de bu zaten. Bir hafta sonu önerisi Gökçetepe Tabiat Parkı hakkında tüm ayrıntılar yazımızda.

Gökteçepe Tabiat Parkı Hakkında

İstanbul’da yaşayanlar için adeta bir kaçış noktasıdır Gökçetepe Tabiat Parkı. Denizdeki akıntı sayesinde her daim berrak sularıyla karşımıza çıkar. Türkiye’nin en büyük kamp alanlarından birisidir. Buranın en büyük özelliklerinden biri de 3,5 km uzunluğundaki koyun çevresinde birbirine uzak şekilde kamp kuruluyor olması. Böylelikle her biri birbirinden bağımsız yüzlerce kamp sever aynı ortamda konaklayabiliyor. Ayrıca bilmeniz gereken bir dipnot: burada çadır kuranlar ikiye ayrılıyor; kimileri ağaçlık tepeleri tercih ederken kimileri ise bol iyotlu deniz kenarını tercih ediyor.

Alanda çadır kurup huzurlu bir tatil yapabilirsiniz

Gökçetepe Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Tekirdağ yönüne doğru yola çıkıp Malkara ve Keşan’a devam edin. Saros ışıklardan Gelibolu ve Çanakkale tabelalarını takip ettikten sonra yolun solundan takip edin. Hiçbir yere sapmadan 11 km kadar dümdüz devam ederken karşınıza benzinlik çıkacak  Burayı geçtikten sonra Gökçetepe tabelasından yol sağa ayrılacak. 30 dakikalık köy yolculuğundan sonra Gökçetepe’ye varmış olacaksınız. İstanbul’dan tahmini olarak 2,5-3 saatlik bir yolculuk sizi bekliyor olacak.

Gökçetepe Tabiat Parkı’nda Bunları Yapmadan Dönmeyin

  • Kamp kurmanın dışında doğanın güzelliklerini keşfetmek için yürüyüş ve koşu aktivitelerine katılabilirsiniz.
  • Cuma akşamından yola çıkarsanız yer seçme imkanınız daha fazla olacaktır. Malum hafta sonuna kalırsanız yer bulma sıkıntısıyla daha çok karşılaşabilirsiniz.
  • Yeme-içme için parkın girişindeki marketi tercih edebilirsiniz. Buradaki ürünler çevre köylerden geldiği için hem doğal hem de ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Yani İstanbul’dan bir sürü alışveriş yapıp gelmek pek mantıklı olmayacak. Ayrıca market fiyatları da gayet makul.
  • Şayet kalabalık bir grup halinde kamp kuracaksanız 6 kişilik çadırların mini buzdolapları ve elektrik imkanları bulunuyor.
  • Denize girecekseniz yanınızda şemsiye getirmenize gerek yok, şezlong mevcut değil ama şemsiye tabiat kamp alanında bulunmakta.
  • Bir de unutmamanız gereken dönüş yolundaki trafik durumu. Malum sizin gibi kaçamak yapan çok insan olacak, bu durumu göze alarak dönüş saatinizi ona göre ayarlamanızda fayda var.

O halde daha fazla tatil diyen herkes bu hafta sonu Gökçetepe Tabiat Parkı’nı mutlaka yakından keşfetmeli.