Tekneyle Doğru Büyük Çatı Koyu’na…

Bildiklerimiz dışında daha ne cevherler saklı cennet ülkemiz Türkiye’de. Tarihi, doğal güzellikleri bir araya toplayan, gözlerden uzak kalmış, keşfedilmeyi bekleyen yerin adı Büyük Çatı Koyu. Yaz gelmeden önce gideceğiniz yerler listenize bir yenisi daha ekleniyor bugün. O zaman gelin bu gizli kalmış cennetin güzelliklerini keşfetmeye…

Gökova Körfezi içinde küçüklü büyüklü koylar muhteşem doğal güzellikleri ile birer doğal liman. Buraya ne zaman isteseniz ulaşmanız mümkün ancak sadece tekneyle. Buraya karadan ulaşılamaması koylardaki doğal şeklinin bozulmamasına da önemli katkı sağlıyor. Buraya öyle kalabalık gelmek de zor. Sadece 1-2 tekne Büyük Çatı Koyu’na aynı anda girebiliyor. Koyda konaklama nasıl oluyor diye soranlara tavsiyemiz; Marmaris Otelleri ya da Datça Otellerinin birinde kalarak burayı günübirlik ziyaret etmeniz olacaktır. Koyun çevresinde ormanlık alanlar olduğundan konaklama yapmak için tesis bulunmuyor. Zaten bir kere ziyaret ettiğinizde sizi kendine bağlayacak öyle bir doğayla karşılaşacaksınız ki belki ilk ziyaretiniz olacak ama son olmayacağı kesin. Büyük Çatı Koyu tam da böyle bir yer.

Büyük Çatı Koyu’nun çevresi çam ağaçlarıyla çevrili. Tekneden inip çam ağaçlarının kokusu eşliğinde güzel bir yürüyüş sizi bekliyor. Burası rüzgâr almadığından deniz o kadar durgun ki, masmavi çarşaf gibi bir deniz ve çam ağaçlarının kokusu, bütün yılın yorgunluğunu alacak gibi duruyor.

Alın fotoğraf makinalarınızı ilginizi çeken neresi varsa sevdiklerinizle ölümsüzleştirin her anı. Doyasıya çıkarın tadını.