Belgrad Ormanı’nda Pazar Keyfi

Hafta sonu evde oturmak ne kadar zevkli olabilir? diye düşünüyorsanız bu güneşli pazar gününde kendinizi doğanın güzelliklerine atın. Bol oksijenli uzun bir yürüyüşün ardından bir Pazar kahvaltısını şimdiden hayal etmeye başlayabilirsiniz. Bu hayalin gerçek olması için rotanızı doğru Belgrad Ormanına çevirin.

Belgrad Ormanından bir görüntü

 

Belgrad Ormanı’na yakın mesafede oturanlar çok şanslı, hafta içi stresli ortamlardan bunalan İstanbul’lular hafta sonu kendini bu yemyeşil doğa harikası ortamda buluyor. Kahvaltıysa kahvaltı, piknikse bütün gün keyifle pikniklerini yapıyorlar. Çoluk çocuk 7’den 77’ye herkes bu ortamın tadını çıkarıyor. Bize sorarsanız hafta sonu planları için kaçırılmayacak bir seçenek Belgrad Ormanı. Şayet İstanbul dışında oturuyorsanız endişelenmeyin, Belgrad Ormanı’na en yakın İstanbul Otellerinde bugünden yerinizi ayırtın ve kendinizi doğanın kollarına bırakın. Tadına doyulmaz tabiatıyla Belgrad Ormanı sizi bekliyor.

Belgrad Ormanı Hakkında

Orman, Osmanlı ve Bizans döneminde şehrin en önemli su kaynaklarından biriymiş. Osmanlı döneminde Kanuni Sultan Süleyman’ın Sırplı oduncuları bu bölgeye yerleştirmesinden sonra, Batı uygarlığından gelen mesire yeri kültürü sayesinde Belgrad piknik alanı olarak kullanılan İstanbul’un sayılı cennet bahçelerinden biri haline gelmesine sebep olmuş. Zaten buraya daha önce gittiyseniz su biriktirmek amacıyla kullanılan bendlere yakından şahit olmuşsunuzdur.

Muhteşem Belgrad Ormanı manzarası

Kısacası Belgrad Ormanı bir Pazar günü tatili için oldukça keyifli bir ortam. Yemyeşil bol oksijen içinde enfes doğası, mesire alanları ile özellikle bahar ve yaz aylarında en çok ziyaret edilen rotalardan. Piknik severler bugünden hazırlıklara başlayın, huzur dolu bir hafta sonu tatili Belgrad Ormanı’nda sizinle buluşuyor.