Barcelona’da Bedavaya Yapılacaklar Listesi

Renkli geceler, harika kumsallar, doğaüstü güzellikler ve kültür… Bu saydıklarım bir şehre bu kadar mı çok yakışabilir. Zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacağınız Barcelona’da, bedavaya yapılacaklar listesini gelin beraber inceleyelim.

La Boqueria pazarını ziyaret edin

Barcelona’nın her yeri mükemmel olduğu gibi pazarları da kesinlikle görülmeye değer. Neredeyse her mahallesinde kurulan pazarlarından La Boqueria Barcelona’nın en kalabalık pazarı olduğundan şehrin en meşhuru diyebilirim. Mutfakta ihtiyaç duyduğunuz ne varsa her şey elinizin altında bu pazarda. Sebzeler, meyveler, peynirler, etler, baharatlar, balık çeşitleri, kahvaltılıklar… Burada gezerken kendinizi zor tutacağınızı şimdiden belirteyim. Barcelona’da bedavaya yapılacaklar listesinin ilk sırasını alan La Boqueria pazarında gezerken bir şey almasanız bile satıcıların ikramları karşısında resmen doyduğunuz bir gün olacak.

Yürüyüş turlarına katılın

Barcelona’da bedavaya yapılacaklar dediğimizde şehrin merak uyandıran yerlerine düzenlenen yürüyüş turlarına katılabilirsiniz. Barcelona’yı güzel yapan özellik zaten gidilecek yerlerin genelde birbirine yakın olması. Siz yürüyüş yaparken rehberiniz de yanınızda olacak. Rehberlik eşliğinde bir Barcelona turu gerçekten kaçırılmaz bir fırsat.

Plajda film keyfine katılın

Barcelona’nın karşı konulmaz plajlarında deniz, güneş, kumun tadını biraz çıkarabildiyseniz şayet doğru zamanı da tutturabilirseniz plajlardaki film festivalini izleyenlerden biri de siz olabilirsiniz. Normal zamanlarda plajda beach voleybol oynayanlar izlenirken film festivali izlemek ayrı bir keyifli olacağı kesin. Barcelona’da bedavaya yapılacaklar listesi tüm hızıyla devam ediyor. 🙂

Şehrin manzarasını ayaklar altına alan Bunkers del Carmen’e çıkın

Barcelona’yı iç savaştan korumak için yapılan sembolik yerlerinden biri olan Bunkers del Carmen’e çıkmayı ihmal etmeyin. Şehrin en güzel manzarasına ancak buradan ulaşabilirsiniz. Eşsiz güneş batımına karşı piknik keyfi yapabileceğiniz mekânda izleyeceğiniz gün batımı başka hiçbir yerde yok emin olun.

Ciutadella Parkındaki etkinliklere katılın

Barcelona’da bedavaya yapılacaklar listesindeki Ciutadella Parkında hafta sonları düzenlenen konserlere, dans gruplarına, jimnastikçilere, animasyonlara katılabilirsiniz. Burada yaşayan halk şehrin bu önemli parkından vazgeçemiyor. Güzel bir piknik eşliğinde keyifli saatler geçireceğiniz bu parkta zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Müzeleri pazar günü ücretsiz gezebilirsiniz

Barcelona’nın kültürüne şahit olmak istiyorsanız Pazar günleri öğleden sonra ücretsiz olan müzelerini mutlaka gezmelisiniz. Plaza del Rei’deki Picasso Müzesi, Barcelona Tarih Müzesi görülmeye değer yerlerinden sadece bazıları. Barcelona’da bedavaya yapılacaklar listenize müze ziyaretlerini eklemeyi unutmayın.

Şimdi yurt dışında tatil yapmak için en güzel zamanlar olduğu gibi Barcelona Turlarının da o güzelliklerini keşfetme zamanı.