Balkanları Keşfe Çıkmak İçin Birçok Sebep

Ülkemize yakınlığı, tarihi, gezilecek yerleri ile başlı başına bir dünya harikası Balkanlar. İçinde görülmeyi bekleyen o kadar güzellik var ki bu yazımızda bunları ele alacağız. Balkanları keşfe çıkmak için birçok sebep geliyor.

Sıcacık insanları

Bugüne kadar pek çok yurt dışı maceranız olmuştur elbette ki ama Balkan insanları kadar cana yakın bir topluluk zor bulursunuz. Sanki uzun zamandır tanıyormuşsunuz etkisi bırakan bu insanlar misafirperverliğiyle gittiğiniz her yerde sizi karşılayacak.

Uygun fiyatlarla tatil imkanı

Yemekten ulaşıma kadar aklınızdan geçen ne varsa uygun fiyatlarla yapabileceğiniz bir tatil deneyimine hazır olun. Uçak firmalarının düzenlediği kampanyaları takip edip dönüşünüzü hafta ortasına gelecek şekilde ayarladığınızda bütçenize uygun seyahat etmeniz mümkün.

Doğal güzellikleri

Balkanlarda her mevsim tatil yapmak mümkün. Bahar ve yaz aylarında mükemmel görüntülere ev sahipliği yapan Balkan şehirleri kış aylarında da muazzam güzellikler sunuyor. Kayak severler Bansko’yu, deniz, güneş ve kum severler ise Arnavutluk’u tercih ediyor. Kısacası Balkanlar yoğun ilgi gören yurtdışı rotalarından biri.

Tarihi zenginlikleri

Tarihe ilginiz varsa kesinlikle doğru adrestesiniz. Tarihte hiçbir Avrupa bölgesi Balkanlar kadar saldırıya uğramamıştır. Bu saldırılardan sonra irili ufaklı pek çok ulusun yaşam alanı haline gelmiştir. Balkan şehirlerini gezerken Türk izlerine rastlayacak, tarihe geçmişe ışık tutan bu rotalarda güzel bir gezinti yapacaksınız.

Eşsiz mutfağı

Bir ülkeyi ziyaret etmeden önce akıllara gelen ilk şeylerden biri nasıl bir yemek kültürüyle karşılaşılacağı olur. Bir yeri tanımanın en önemli unsurlarından biridir bu. Etli yemekleri, hamur işleri, tatlıları ve daha çok lezzet türünü bulacağınız Balkan mutfağında Türk, Yunan, İtalyan ve Macar esintisiyle karşılaşacaksınız. Balkan mutfağıyla tanışmadan buradan ayrılmayın.

Renkli geceleri

Şayet eğlenceye düşkünseniz Balkan şehirlerini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sabahlara kadar eğlenmek isteyenlere renkli geceler yaşatan Belgrad tatilciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Saraybosna ve Budva’da bu konuda Belgrad’tan sonra geliyor.