Avustralya’da Rüya Gibi Tatilin Adresi: Marshall Adaları

Başkenti Majuro olan Avustralya’nın dalış ve tatil cenneti Marshall Adalarında tropikal bir deneyim yaşamak istiyorsanız bu yaz bir değişiklik yapın ve rotanızı Avustralya’ya çevirin. Pasifik Okyanusu’nun kuzeyi Papua Yeni Gine ve Hawaii’nin tam ortasında küçücük bir ülke Marshall Adaları. Bilmediğimiz her yönünü öğreneceğiniz Marshall gezi rehberi sizi bekliyor.

Marshall Adaları Hakkında

Marshall Adası tropikal bir iklimin etkisinde. Kasım ve mayıs ayları arası orada bulunmayı düşünüyorsanız bol bol yağışlı olduğunu söyleyebilirim. Ama şimdilerde kuru bir havanın etkisinde olduğu için en güzel zamanlarını yaşamaya başladı Marshall Adaları. Ülkede çoğunluğu göçmenler oluşturmuş ama her yerde olduğu Japonlar’a burada da rastlayabilirsiniz. Burada yaşayan halkın çoğunluğu kendi dillerini yani Marshall dilini kullansa da ülke de genel olarak konuşulan dil tabi ki İngilizce ve Japonca.

Marshall Adaları Doğal Güzellikleri ve Tarihi

Marshall Adaları’nda gezilecek çok fazla tarihi yer yok. Bikini adası yakın zamanlarda nükleer denemelerden yaşanmaz hale gelmiş olsa da ada gezinizde burayı görmenizi öneririz. Bir de Alele Museum var ki burası da adanın tarihi geçmişindeki eserlerin sergilendiği adres. Marshall Adaları kumsalları ve doğal güzellikleriyle öyle bir yer ki, eminiz gördüğünüz zaman oracıkta ada hayatının atmosferine kapılıp gideceksiniz. Koylarını sırasıyla ziyaret edin, dalış yapın, bol bol yüzün. Denizin dibindeki canlı dünyasına katılın. Sandal kiralayarak Marshall adasındaki diğer su sporlarına da katılabilirsiniz. Buraya başkentlik yapan Majuro gezilecek yerleriyle fazlasıyla ünlü bir yer. Yerel ürünlerin olduğu pazarları mutlaka görmelisiniz.  El emeği göz nuru ürünlerinde (sepet, yelpaze, çanta, kolye, kano) olduğu bu pazarlarda gezerken karşınıza ünlü isimler çıkarsa sakın şaşırmayın. Marshall Adalarını her zaman hatırlamak için buradan kendinize ve sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz. Marshall adaları tatilinizde Peace Park Memorial, Mieco Beach Yatch Club doğa üstü güzellikleriyle gezilecekler listenizde mutlaka olmalı.

Marshall Adaları’nda Ne Yenir?

Marhall Adaları’nda da diğer ülkelerin mutfaklarıyla karşılaşabilirsiniz. Ülkenin ana geçim kaynağı balıkçılık olduğundan taptaze balıklarla kurulu sofralar ön planda. Balık dışında pirinç yemekleri de sofraların baş tacı. Ama son zamanlara doğru Marshall Adaları mutfağında tavuk ve domuz eti de yaygınlaştı. Balıktan sonraki olmazsa olmaz besin kaynağı Hindistan cevizi.

Gece Hayatı

Majuro’ya doğru gittiğinizde oldukça renkli ve eğlenceli geceler sizi karşılar. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenceye doyacağınız bu mekanlarda bütçenize uyabilecek yerler de var. Kısacası Marshall Adaları yemekleriyle, kumsalları ve aktiviteleriyle Avustralya için çok önemli bir cazibe merkezi. Yolunuz buradan geçerse birkaç günlük dinlenmeyi zevke dönüştürebilirsiniz.