Aşkın Şehri Venedik Hakkında Merak Edilenler

Romantizm’in şehri aşk kokan Venedik. Adriyatik’in kraliçesi, suların, köprülerin ve ışıkların şehri olan büyüleyici bir atmosfere sahip bir yer. Sokakları masal diyarını andıran, müthiş mimarisi ile büyüleyen lokasyon. Alışveriş yapmayı sevenler ve fotoğraf meraklıları için de cennetten şehir.

Venedik Hakkında

Venedik hiç şüphesiz dünyanın en romantik yerlerinden biridir. Belki de Shakespeare’in ünlü Romeo ve Juliet’inden’dir. Burada her yıl Sevgililer Günü’nde binlerce aşk mektubu alan Verona şehri gibi Venedik’in de gondolları ve maskeleriyle gizemli bir o kadar da romantik bir havası var. Fazla değil 3 dakikalık bir tekne turuna çıkın bu dediğimi daha iyi anlayacaksınız. Belki de söylediklerimin daha fazlası bile sizi bekliyor olabilir. Venedik de romantik saatler günün doğuşuyla başlar, batışıyla son bulur. Venedik Turlarına katılmanız için başka bir sebebiniz var mı?

Venedik Karnavalı’n Şehir Daha Renkli Görüntülere Sahne Oluyor

Bir resim kadar güzel, fotoğraf karesi kadar canlı her yer. Şehir bir lagün içinde 118 adacıktan oluşuyor. Ulaşımı kolaylaştıran her türlü ulaşım kanal yoluyla yapılıyor burada. Venedik deyince aklınıza ilk ne geliyor? Bizim aklımıza gelen renk renk maskeleri. Buraya gelmek için doğru zamanı bulduğunuzda Venedik Karnavalına mutlaka katılmalısınız. Karnaval her yıl düzenli olarak yapılıyor ve tam 40 gün sürüyor. Ta ki Rönesans döneminden günümüze kadar devam ediyor bu eğlenceler.

Bir rivayete göre; zengin ve fakir halk arasındaki farkın önüne geçebilmek için insanlar sokaklarda maskeyle dolaşır olmuş ve bu gelenek de zamanla karnavala dönüştürülmüş.

Biraz da bu güzel şehrin gezilecek yerlerinden bahsedelim; Dogane di Mare, kente dışarıdan gelebilecek zararlara karşı yaptırılan bir gözlem yeri. Venedik’in en bilinen ve hatta kalbi diyebileceğimiz yer, San Marco Meydanı. Kutlamalar, karnavallar kısacası bütün eğlenceler burada yapılıyor. Şehrin tadına doyulmaz manzarasını, Bazelika, Çan Kulesi ve Saray manzarası eşliğinde elinizde sıcacık kahvenizle mutlaka izlemeniz gerekiyor. Bizce en romantik zamanlarınızı yurt dışı turları arasında en çok bu şehirde yaşayacaksınız. En unutulmaz tatil sizi bekliyor.