Aralık’ta Gidilebilecek Tatil Yerleri

Yılın son ayı geldiyse ılık hava yerini usulca soğuk havaya bırakıyor demektir. Romantik tatilcilerin iple çektiği bu ay birbirinden güzel rotaları beraberinde getiriyor. O halde sözü fazla uzatmayalım ve Aralık’ta gidilebilecek tatil yerleri nerelermiş yakından tanıyalım.

Konya – Şeb-i Arus

Bu yıl 744.’sü düzenlenecek Mevlana Şeb-i Arus törenleri 11 Aralık Pazartesi günü başlayıp 17 Aralık Pazar günü sona erecektir. Hz. Mevlana Celaleddin Rumi’nin vefat ettiği gün yani doğuş gününü anmak isteyen binlerce insan bu tarihlerde Konya’da buluşuyor. Şiir dinletileri, semazenler, konferanslar ve sergilerin eşlik ettiği törenler eşliğinde zengin bir program sizi bekliyor. Aralık’ta gidilebilecek tatil yerleri listenize Konya’yı eklemeyi unutmayın.

Kayseri – Erciyes

İç Anadolu’nun en yüksek dağı Erciyes kış sezonunun en güzel noktalarından biridir. 3910 metre yüksekliğindeki Erciyes dağı, Kayseri merkezine 22 km uzaklıktaki Erciyes Kayak Merkezi’ne ev sahipliği yapıyor. Kasım ayı sonunda açılan kayak sezonu mart ayı sonuna kadar devam ediyor. Havaalanına yakın mesafede olan bu bölgede pek çok konaklama hizmeti bulunuyor. Eğlence ve keyif dolu günler geçireceğiniz bir kayak tatili hayal ediyorsanız Erciyes otellerinden yerinizi ayırtın.

Sapanca – Maşukiye

İstanbul ve çevresine yakın mesafede olan Maşukiye enfes kahvaltılarıyla hafta sonu tatilcilerinin vazgeçilmezi. Buranın popülerliğini artıran en büyük sebep enfes bir doğaya ev sahipliği yapıyor olması. Kuzeyinde Sapanca Gölü, güneyinde Kartepe’nin yer aldığı Maşukiye organik köy kahvaltılarıyla olduğu kadar alabalık tesisleriyle de ünlü bir rota. Orman içerişinde doğa yürüyüşü yapmadan, bisiklet ve ATV turlarına katılmadan buradan ayrılmayın. Biraz aktivite biraz keyif alınacak bir yer arıyorsanız Maşukiye tam size göre. Sapanca otelleri sizi bekliyor.

İstanbul

Yılın son ayında İstanbul’u doyasıya yaşamak güzel olmaz mıydı? Kapalıçarşı, Mısırı Çarşısı, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet, Yerebatan Sarnıcı, Dolmabahçe, Galata Kulesi Eyüp Sultan, Süleymaniye, Gülhane İstanbul’un tarihi yerlerine öncülük ederken aynı zamanda şehrin en turistik yerlerinin başında geliyor. İstanbul otellerinde konaklayarak harika bir keşif turuna çıkabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun!