Aralık Ayı Festivalleri

Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen festivaller yılın son ayında ziyaretçileriyle buluşmak için hazırlanıyor. Listemizdeki festivallere göz atmadan Aralık ayı tatil planlarınızı yapmak için acele etmeyin. O halde şimdi Aralık ayı festivalleri ile tanışma zamanı!

Konya Şeb-i Arus Törenleri

Farsça’da düğün gecesi anlamına gelen Şeb-i Arus, Mevlana’nın ölüm yıldönümünün çeşitli törenlerle anıldığı bir etkinliktir. Konya’da düzenlenen bu törenlere Türkiye’nin dört bir yanından katılımcılar akın eder. Bu yıl 746.’sı düzenlenecek Şeb-i Arus törenleri 7 Aralık’ta başlayıp 17 Aralık’ta son bulacak. Burada geçireceğiniz zaman içinde şehrin tarihi yerleri ve doğal güzellikleriyle tanışacak aynı zamanda Konya mutfağının eşsiz lezzetlerini tatmış olacaksınız. Konya Mevlana Şeb-i Arus törenleri için yerinizi hemen ayırtın.

İzmir Tiyatro Festivali

Aralık ayının en görülesi festivallerinden biridir İzmir Tiyatro Festivali. Ege’nin incisi İzmir, 6-16 Aralık tarihleri arasında festival coşkusunu ziyaretçileriyle buluşturacak. Her yıl farklı konseptlerin sergilendiği İzmir Tiyatro Festivali’nde bu yılın teması ‘birlikte yapabiliriz’ olacak. Şehrin eşsiz güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve tadına doyulmaz lezzetlerini keşfe çıkmak için İzmir otellerinden rezervasyonunuzu yaptırın.

Kalash Chaumont Kış Festivali

Pakistan’da yaşayan Hint ve Aryan kökenli halk her yılın 7-22 Aralık tarihleri arasında kış gündönümü olarak adlandırılan bir festivale ev sahipliği yaparlar. Danslar ve birbirinden güzel yemeklerin eşlik ettiği Kalash Kış Festivali’nde renkli günler yaşanır.

Aralık ayı festivalleri oldukça eğlenceli! Eğer siz de otantik kültürleri yakından tanımak veya kültürel mirasımızı koruyan festivallerimize katılmak isterseniz TatilBudur.com’da bulunan kültür turları hakkında bilgi alabilir, daha fazla yer keşfetmenin keyfine varabilirsiniz.