Arabayla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tatil, iş ya da kısa süreli ziyaretler… Sebebi ne olursa olsun arabayla çıkacağınız her yolculuk büyük rahatlık sağlar. Zamandan tasarruf, sevimli yemek molaları vb. şeyler çok güzel de önemli olan yolculuk esnasında olabilecek aksiliklerin önüne geçebilmek. Hadi arabayla seyahat ederken nelere dikkat edilmeli? içeriğimizdeki rehber olacak maddelere bakalım.

  • Tatilde Olacağınız Gün Kadar Kıyafet Alın.

Tatil planları iyi güzel de bir de işin valiz toplaması var ki, işte asıl gözümüzde büyüyen de bu. Daha önceki günlerde yazdığımız üşenmeden tatile çıkmanın püf noktaları yazımıza mutlaka bir göz atın, valizle ilgili soru işaretlerini kafanızdan atmanıza yardımcı olacaktır.

  • Araç Kiralayacaksanız İhtiyaçlarınızı Karşılayın.

Uzun bir yolculuk yapacağınızı var sayarsak ve bir de tabi ki kendi aracınız değil de kiralık bir araçla yola çıkacaksanız yapmanız gereken aracı önceden belirlemek. Motor hacmi, bagaj kapasitesi, yakıt tüketimi mutlaka yola çıkmadan önce düşünülmesi gereken hassas konular diye düşünüyoruz.

  • Sevdiğiniz Şarkıları Yanınıza Alın.

Yolculuk esnasında sürekli muhabbet edilemediğine göre bu konuda yapılacak tek bir şey kalıyor; sevdiğiniz müzikleri yanınıza alın. Yolculuk ederken hiç sıkılmayacağınızdan eminiz.

  • Benzin Göstergesine Dikkat.

Rahat kafayla yola çıkmak istiyorsanız benzin göstergesinin yanlış göstermediğinden emin olun. Uzak yerlere yapılan yolculuklarda bu tür şeylerle karşılaşmak olası. Belki gittiğiniz rotada üzerinde yeterince benzin istasyonu olmazsa vay halinize.

  • Küçük Atıştırmalıklar Alın.

Bir şeyler yemek için her zaman duramayabilirsiniz ya da karşınıza hoş olmayan yerler çıkabilir. İşte bu durumu da yanınıza alacağınız küçük atıştırmalıklar kurtarır. Aç karnına yolculuk mu olurmuş.

  • Yol Arkadaşı Bulmalısınız.

Uzun yolda bazen değişiklik ister insan, tabi tek başına yola çıkmışsanız. İşin tehlikeli tarafını düşünmek istemeyiz ama ya yorgun düşer de uykunuz gelirse… Ama yanınızda bir yol arkadaşınız olursa hem sohbetiyle ortama renk katar, hem müzik seçimlerinizde, hem de atıştırmalıklarınız da yardımcı olur. Kısacası destek şart diyoruz.

  • Gideceğiniz Rotaya Önceden Bakın.

Seyahat edeceğiniz rotaya önceden bakmalısınız. Yol üzerinde gezilecek güzel yerler olabilir mesela. Bunları önceden belirlemeniz yolculuğunuzu daha keyifli hale dönüştürecektir. Hem de küçük küçük molalar vererek dinlenmişte olursunuz.

Kısacası önceden düşünülen bazı detaylar yolculuk esnasında rahat etmenizi sağlayabilir. O zaman size iyi tatiller 🙂