Anneler Gününde Neler Yapabilirsiniz?

Bir gün değil her gün annelerin günü. Hayatın yoğun koşturmacası içinde onlara eskisi kadar vakit ayıramasak da onlar her zaman baş tacımız. Bizim gibi düşünen herkes bu özel günü anneleriyle dolu dolu geçirmek için planlar yapmaya başladı bile. Ama hala ne yapacağını bilemeyenler için anneler günü için harika öneriler bu içerikte bulunuyor. Planlarınıza yardımcı olacak önerilerimiz ile ona çok mutlu olacağı bir gün hediye edin. O halde listemizde neler varmış şimdi onlara göz atalım.

Harika bir kahvaltı sofrası hazırlayıp annenize ilk sürprizi yapın

En son ne zaman birlikte şöyle afiyetle bir kahvaltı ettiniz? Belki zamanını siz bile hatırlamıyor olabilirsiniz. Üzülmeyin, önünüzde bunu unutturacak harika bir fırsat var. Sabah erkenden kalkın yakınınızda bir çiçekçi varsa tazecik papatyalardan alıp kahvaltı sofranıza koyun ve kahvaltı hazırlıklarına başlayın. Sonra annenizi sevgi dolu bir buseyle uyandırın. Ardından keyifli bir anneler günü kahvaltısıyla güne başlayın.

Alışveriş başlasın

Karınlar doyduysa haydi şimdi alışveriş zamanı. Bu anlamlı günü daha mutlu kılmak için tarzınızın dışına çıkın mesela. Sevimli kıyafetler giyip annenizin karşısına çıkın, gülün, eğlenin.

Bir kahve

Bu fırsata kim hayır diyebilir ki… Tatlı da olsa bir yorgunluk bastırdı. Hatırı sayılır bir mekan var aklınızda. O zaman haydi yollara düşün. Şöyle annenizle birlikte yorgunluk kahvesi için. Malum konuşulacak çok şey birikti paylaşmak için şahane bir gün. 🙂

Annenizin sevdiği bir aktiviteye katılın

Kaç yaşına gelirlerse gelsinler içlerindeki o çocuğu bu güzel günde açığa çıkarma zamanı. Mutlaka sevdiği bir aktivite vardır, ona çaktırmadan mekan araştırmalarına başlamak için güzel bir gün. (Eğlence yaşla sınırlı değildir unutmayın!)

Akşam yemeği gelsin o zaman

Araştırma listenize dahil etmeniz gereken bir maddede tabi ki günün yorgunluğunu atacağınız akşam yemeği olmalı. Annenizin sevdiği yemekleri en iyi bilen kişilerden biri olarak ona harika bir akşam yemeği ısmarlayın. Belki onun yaptığı yemekler kadar güzel olmayacak ama mutlaka aklınızdan geçen bir yerler vardır.

Ve hediye zamanııı…

Ona ne alırsak alalım değerini hiçbir şeyle kıyaslayamayız belki ama onu mutlu edecek veya uzun zamandır arzuladığı bir hediye mutlaka vardır. Şimdi biraz beyin jimnastiği yapma zamanı. Başımızın tacı annelerimiz en ufak şeyden bile mutlu olacaktır. Bu durumu maddi olarak kıyaslamayın yeter. Onun yüzündeki o tebessüm her şeye bedel! 🙂

Aklınızdan geçen kısa bir tatil kaçamağı ise TatilBudur’un Mayıs ayı tatil önerilerine göz atabilirsiniz. Şimdiden tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun…

Unutmadan; Anneler Günü bu yıl, 12 Mayıs Pazar günü kutlanacaktır.