Alışverişin En Keyifli Adresleri

Hem keşfetmenin hem de alışveriş etmenin büyük keyif verdiği bazı yerler vardır hani, vakit geçirdikçe içimizi sarar. Rengarenk tezgahları ve geniş ürün yelpazesi içinde kaybolduğumuz dünyaca ünlü bu adresler bölgenin otantik yapısını simgeler. Bakmakla yetinemeyenlerdenseniz alışverişin en keyifli adresleri geliyor!

Sabado – Meksiko

Her cumartesi sabahı 6’dan başlayıp 18’e kadar birbirinden güzel kokulu çiçekler tüm çarşıyı sarar. Sadece çiçekler değil aynı zamanda şehre özgü el sanat eserleri, hediyelikler, heykeller, takılar çarşı da bulabileceğiniz diğer ürünler arasında. Bu güzel alışveriş gününün ardından Meksika’nın şahane yemekleri ve sokak çalgıcıları sizi bekliyor olacak. Meksika turlarından yerinizi ayırtın.

Pettah Çarşısı – Sri Lanka

Diğerlerinden farklı bir mantıkla işleyen otantik bir pazar Sri Lanka’nın Pettah Çarşısı’nda sizi bekliyor. Tatilcilerin alışveriş isteğini doruklarda yaşatan bu çarşıda şapkalar, kumaşlar, yiyecek ve baharatlar uygun fiyatlarla satılıyor. Belki sürekli kullanabileceğiniz şeyler değil çoğu ama her baktığınızda Sri Lanka’da nostalji yaşayacağınız kesin.

Johri – Jaipur Çarşısı

Hindistan’ın kültürünü yaşatan Jaipur Çarşısı, ülkeye özgü alışveriş yapmak isteyenler için en elverişli yerdir. Rengarenk tezgahları süsleyen çeşit çeşit kıyafetler, ev gereçleri, takılar ve dahası bu çarşıda. Evlilik yolunda olan genç kızlar buraya uğrayıp alışveriş etmeden dönmez. Hindistan turlarına katıldığınızda Jaipur Çarşısı’na mutlaka uğramalısınız.

Saphan Phut Pazarı – Bangkok

Keşfetmeyi seven tatilcilerin tercihi Bangkok, harika bir alışveriş deneyimi sunuyor. Haftanın her günü akşam saat 20:00’den sonra açılan Saphan Phut Pazarı, burada yaşayan halk tarafından çok seviliyor. Ucuz fiyatlarıyla daha da çok ilgi gören bu pazarda Tayland’ı simgeleyen çeşitli şeyler yer alıyor. Elektronik ve süs eşyaları, kıyafet ve tabi ki yiyecek tezgahları Saphan Phut Pazarı’nda sizi bekliyor. Tayland turlarına katıldığınızda Saphan Phut Pazarı’nı ziyaret etmeden dönmeyin.