Alanya’da Yapılacak Aktiviteler

Tatil cenneti Antalya’da yapılacak aktivitelerin bu denli fazla oluşu Alanya’nın doğal özellikleri bakımından ne kadar zengin bir yer olduğunun en büyük kanıtı aslında. Bu yaz Alanya tatilinize renk katmak istiyorsanız, yapabileceğiniz ne kadar aktivite varsa yapmadan geri dönmemenizde fayda var. Yabancı turistler burayı bu kadar sevmekte haksız değiller aslında. Aktiviteleri olsun, her imkanı sunan zengin konaklama seçenekleri olsun Alanya’yı Alanya yapan en baş etkenler bunlardır. O zaman şimdi Alanya’da yapılacak aktiviteleri incelemeye başlayabiliriz.

Alanya’da Dalış Keyfi

Alanya’da yapılacak aktivitelerin başında gelen dalış Alanya’nın olmazsa olmazları arasında. Alanya tatiline renk katan bu spor ülkemizin çoğu yerinde olsa da burada yapmanın tadı bir başka oluyor. Dalış yapmanın ilk kuralı bu işi bilen birinden eğitim almak ve dalışa uygun alışveriş yapmak olmalı. Şayet bu ikisine de hazırlıklıysanız masmavi sulardaki deniz canlıları sizi bekliyor demektir. Alanya’nın eşsiz dalış yerleri bu yaz sizi çağırıyor.

Paraşütle Heyecanlı Bir Gün

Paraşüt Alanya’da yapılacak aktiviteler arasında bulunuyor. Eşsiz doğal güzellikler arasında hemen fark edilen yemyeşil dağlarda paraşüt yapma deneyimini henüz yaşamadıysanız Alanya’da yapılacak şeyler listenize bu aktiviteyi eklemelisiniz. Yine bir eğitim sürecinden geçmelisiniz güvenle paraşüte binebilmek için sonrasında zaten heyecan ve eğlence dolu dakikalar ya da saatler sizi bekliyor olacak. Ama unutmamanız gereken bir dipnot; bu sporu korkarak yaparsanız zevkine varamazsınız. Şayet buralara kadar geldim keyfini çıkarmalıyım diyorsanız paraşüte binmeden dönmeyin.

  • Torosların eteklerinde ufak bir keşif yapmaya ne dersiniz? Alanya’da yapılacak aktiviteler listesindeki dağ bisikleti farklılık arayanlar tutkunu olduğu bir spor. Torosların eteklerinde En az bir kez olsun mutlaka denenmeli. Alanya tatilinizin tadını dolu dolu çıkarmak istiyorsanız burada yapılacak ne kadar aktivite varsa hepsini mutlaka denemelisiniz. Biraz adrenalin, biraz heyecan ve sınırsız eğlenceye kim hayır diyebilir ki?

Alanya’yı sadece tatil odaklı bir bölge olarak görüyorsanız fikirlerinizi tamamen değiştirecek, daha çok gitme isteğiniz olacak bu listeyi incelemeyi unutmayın. Her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan aktivite cenneti Alanya’da tatil yapmak istiyorsanız birbirinden konforlu Alanya otelleri 2019 yazında sizinle.