Alaçatı 10. Ot Festivaline Hazırlanıyor

İzmir’in turizm cenneti Alaçatı yine renkli aktivitesi ile çıkıyor karşımıza. Her yılın nisanın da olmazsa olmaz Alaçatı Ot Festivali. Onuncusu düzenlenecek festivalin hazırlıklarına çoktan başlandı. Haydi hep beraber Nisan ayında rotamızı Alaçatı’ya çevirelim, ne dersiniz?

Kış aylarını nihayet geride bırakmış durumdayız. Doğa yeşermeye, ağaçlar çiçeklerini vermeye başladı. Otlar yeşerdi, İzmir Alaçatı festivaline hazırlanmaya bile başladı. Siz de coşku dolu Alaçatı Ot Festivalinde yer almak isterseniz hiç durmayın, şimdiden Alaçatı Ot Festivali Turlarında yerinizi hemen yerinizi ayırtın.

Bu yıl onuncusu kutlanacak 2019 Alaçatı Ot Festivali, 5 – 7 Nisan tarihleri arasında yapılacak. En titiz en coşkulu şekilde hazırlanan festivalde yan yana dizilmiş stantlarda ev yapımı börekler, yöresel yemekler, sarmalar, mücverler, limonatalar, reçeller kendini gösteriyor. Kısacası Alaçatı’nın cennet doğasından toplanan otlarla yapılabilecek en güzel lezzetler burada. Bizim kendi evimizde yapmaya niyetlendiğimiz ama bir türlü vakit bulamadığımız ne kadar zahmetli yemek varsa Alaçatı Ot Festivalinde bulunuyor. Şevketi bostan, enginar dolması, ebegümeci sarması, etli arapsaçı ve daha neler neler. Bize sorarsanız kendiniz bizzat gidip yakından görmelisiniz.

Bu enfes yemeklerden yedikten sonra ne mi yapacaksınız? Tabi ki Alaçatı’nın doyum olmayan rengarenk sokaklarında güzel bir keşif turuna katılacaksınız. Alaçatı’ya dair ne varsa merak ettiğiniz hepsine cevap bulmaya çıkabilirsiniz. Alaçatı Ot Festivalinde yemeklerin yanında konser ve yarışmalar da var. Eğitimler, söyleşiler, kısacası her şeyiyle eğlence tadında geçiyor. Festivalin olduğu zamanlarda da birkaç gününüzü Alaçatı da geçirebilirsiniz.

Yöresel Ege yemekleri, konserler, eğlence dolu birkaç gün… Buna hiç birimiz hayır diyemeyiz. Kısa süreliğine de olsa şehir hayatının stresinden uzaklaşmak için bu yıl 10.su düzenlenen Alaçatı Ot Festivaline katılabilirsiniz.