Akdeniz’in Harika Plajları Sizi Bekliyor!

Harika plajlarında yüzmenin ayrı bir keyif olduğu ülkemizde görmeniz gereken pek çok yer var. Özellikle de konu Akdeniz ise mavi bayraklı plajlarından bahsetmeden olmaz. Bu bölge turizm açısından ilk sıralarda geliyor. 2018 yazında Akdeniz’in harika plajlarıyla tanışmak için tatil planlarınızı yapmaya başlayın.

Konyaaltı Plajı

Akdeniz’in en can alıcı plajlarından biridir Konyaaltı Plajı. Antalya’nın içinde konumlu bu plaj su sporları içinde oldukça elverişlidir. Marina’dan kalkan teknelerle Konyaaltı Plajı’na ulaşmak çok kolay.

Kleopatra Plajı

Akdeniz’in harika plajları arasında gösterilen Kleopatra Plajı, ülkemizin mavi bayraklı plajlarındandır. 2 km uzunluğundaki bu plaj berrak sularıyla tatilcilerine keyif dolu yüzme deneyimini beraberinde sunuyor. Şayet deniz canlılarıyla tanışmak istiyorsanız Kleopatra’nın gizli güzelliklerine dalış yapabilirsiniz.

Kaputaş Plajı

Sadece ülkemizde değil dünya çapında ünlü Kaputaş Plajı, turkuaz sularıyla Akdeniz’in harika plajları listesinin olmazsa olmazlarından. Kalkan’dan Kaş’a doğru giderken virajlı yolların ardından karşınıza çıkacak bu büyülü plaja giderken yanınıza mayolarınızı almayı unutmayın.

İztuzu Plajı

Akdeniz’in en güzel plajlarından bir diğeri de İztuzu Plajı. The Times’a göre dünyanın en açık alanı, The Independent’a göre ise dünyanın en iyi 10 kumsalından biri seçilmiştir. Ülkemizin en iyi 7 plajı arasında gösterildiğini de ekleyebiliriz. Caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olan bu plaj, yumurtalara zarar gelmemesi için 20:00-08:00 saatleri arasında ziyaretçilere kapalıdır.

Patara Plajı

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Patara Plajı, 18 km uzunluğundaki çölü andıran kumsalıyla Akdeniz’in en gözde plajları arasında. Patara Antik Kenti yakınlarında konumlu plaj ince kumu ve sığ suyu ile tatilciler tarafından çokça tercih ediliyor. Ayrıca rüzgar sörfünün en elverişli yerlerinden biridir Patara Plajı.

Akdeniz’in harika plajlarıyla tanışmak için erken rezervasyon otellerimizden yerinizi hemen ayırtın. Ülkemizin doğal güzellikleri içinde konumlu bu otellerde keyif dolu muhteşem bir yaz tatili sizi bekliyor.