Akdeniz’in Eşsiz Plajları

Konu yaz tatili olunca herkes daha fazla tatil yapma arzusuyla izinlerini erkenden planlamaya başlar. Türkiye’mizin tam bir tatil ülkesi olduğunu ispatlayan eşsiz plajları da haliyle yaz boyu tatilcilerin akınına uğrar. Peki o halde tatil planlarınızı bugünden ayarlayıp Akdeniz’in eşsiz plajlarına yola çıkmaya ne dersiniz? Ülkemizin en gözde plajları tüm yıl boyunca keşfedilmeyi beklerken erken rezervasyon fırsatları ile sizde popüler tatil rotalarımızı ziyaret edin.

Ülkemizin mavi bayraklı plajları denizlerimizin ne kadar berrak olduğunun en büyük kanıtları arasında. Tüm yaz boyunca harika tatil fırsatları sunan bu plajlarda yüzmek, sahillerinde güneşlenmek kısacası yazın en sıcak günlerini en güzel şekilde değerlendirmek kaçınılmaz oluyor. Tatilinize Ege’den başlayıp Akdeniz’in plajlarında sonlandırabilirsiniz.

Akdeniz’in mavi bayraklı plajlarını keşfetmeye Konyaaltı Plajı’ndan başlayabilirsiniz. Su sporları için harika alternatifler sunan bu plaj, tekne turları ile çevredeki güzellikleri yakalamak için eşi bulunmaz bir yer. Çeşitli deniz canlılarıyla yüzme keyfine katılacağınız Konyaaltı Plajı’nda olmak için Antalya Otellerinden yerinizi hemen ayırtın. Mavi bayraklı plajlarımızdan biri de Marmaris’teki Kleopatra Plajı. Diğer adıyla İncekum olarak adlandırılan bu plaj, Alanya’ya 20 kilometre, Marmaris’in kuzeyine ise 16 kilometre uzaklıkta. Kleopatra Plajı’na yüzmeye gittiğinizde geriye kalan zamanınızda dalış turlarına katılarak deniz altındaki güzelliklerle tanışabilir, Alanya Kalesi’nin eşsiz manzarasında fotoğraflar çekinebilir, mağaralarını gezebilir ve günün sonunda tüm yorgunluğunuzu geride bırakabilirsiniz.

Akdeniz’in harika yerlerinden biri de lüks ve konforlu konaklamanın adresi Mersin. Mersin tatilinizde keşfedilmeyi bekleyen mavi bayraklı plajlarımızdan Kız Kalesi Plajı keyif dolu tatilin alternatif rotaları arasında. Tarihin en eski zamanlarında inşa edilmiş Kız Kalesi’nde gün batımını izlemek doğrusu bir harika oluyor.

Kısacası 2017 yazında görmeniz gereken çok güzel yerler var. Erken rezervasyon otelleri tükenmeden yerinizi bugünden ayırtırsanız dilediğiniz tarihte dilediğiniz tatilin kapılarını şimdiden aralamış olursunuz.