Ağustos Ayında Gidilebilecek Yerler

Ağustos gelince sıcaklar kendini daha çok göstermeye başladıysa yapılacak tek şey ağustos ayında gidilebilecek yerler listesinden kendinize uygun bir rota belirlemek olmalı. Hazır herkes tatil izinlerini kullanmış sosyal medyada bile paylaşmış ve nihayet tatil sırası size gelmişken neden evde oturasınız ki… Şimdi ağustos ayında gidilebilecek yerler listesine göz atma zamanı.

1- Avşa Adası

Ağustos ayında gidilebilecek yerler listesinin başındaki Avşa Adası Balıkesir’in gözde tatil rotası. Tertemiz doğası ve pırıl pırıl deniziyle her zamanda popüler olmaya devam ediyor. Yaz gecelerini süsleyen eğlenceleri de fazlasıyla kendini göstermeye başlamışken bu yaz Avşa Adasında tatil yapmanız için sebebiniz çok. Hem de uygun fiyatlarla. Şarapları ve masmavi koylarıyla ünlü Avşa Adasında tatil yapmak istiyorsanız Balıkesir Otellerinden yerinizi ayırtın.

Pink flowres growing on the shore in Porto Limnionas

2- Assos

Çanakkale’nin güzide tatil cenneti Assos bol oksijen kaynağı Kazdağları’nın hemen yanı başında. Bir taraftan kekik kokuları bir taraftan denizinden gelen iyot kokusu tüm çevrenizi saracak. Ağustos’ta ancak ısınan deniz suyu şimdilerde tatil yapmaya çok elverişli. Assos tatilinizde Kadırga Koyu’na, zeytinyağı ve buz gibi karadut suyuyla ünlü Behramkale’ye ve Assos Antik Kenti’nde rakı-balık keyfi yapmadan sakın dönmeyin. Assos Otellerinden yerinizi alın.

Assos

 

3- Alaçatı

İzmir’in vazgeçilmez tatil destinasyonu Alaçatı kendine has mimari evleri, taş sokakları ve sörf sporuyla orada olmalıyım dedirten müthiş bir rota. En taze balıkların çıktığı Alaçatı’da yemek yemek de bir ayrıcalık. Harika doğası içinde tarihe yolculuk edeceğiniz Alaçatı ağustos ayında gidilebilecek yerler arasında.

4- Gökçeada

Ağustos ayında gidilebilecek yerler listesindeki Kuzey Ege’nin incisi Gökçeada’da huzuru bulacaksınız. Tüm yılın koşturmacasını burada bırakacak hatta dönmek bile istemeyeceksiniz. Rum köyleri, meşhur dibek kahvesi ve tadı damağınızda kalacak bademli kurabiyesiyle süslü Gökçeada’da tarihe geçmişe de yolculuk edebileceksiniz. Ayrıca kitesurf sporuyla tanışmayı unutmayın.

5- Ovabükü

Ağustos ayında gidilebilecek yerler listesine Datça’nın huzur veren koylarıyla ünlü Ovabükü’yü eklemeden olmaz. Koy boyu uzanan otellerinde enfes kahvaltılar ve sıcacık lezzetler sizi bekliyor olacak. Hazır şimdi orada olmak için en güzel zamanlarken Datça Otellerini incelemeden geçmeyin.

6- Cunda Adası

Ege’nin en güzel mezeleri nerededir diye sorarsanız tabi ki Cunda Adasındadır demek yanlış olmaz. Ağustos ayında gidilebilecek bu eşsiz rotada aynı Alaçatı’yı anımsatan taş sokakları mutlaka keşfetmelisiniz. Malum akşamları rakı-balık keyfi yapmak da Cunda Adasının olmazsa olmazlarından. Cunda Adası tatilinizde bir gününüzü sadece tekne turlarına ayırmayı ihmal etmeyin. Cunda Adası Otelleri sizi çağırıyor.

7 – Söğüt

Ağustos ayında gidilebilecek yerler listesinin son durağı Marmaris’in bakir kalmış yerlerinden Söğüt. Şayet tertemiz bir denizde yüzmek, tertemiz orman havasında uzanıp kitap okumak, eşsiz gün batımını izlemek ve bu keyifli tatili bir kadeh şarapla taçlandırmak istiyorsanız Marmaris Otellerinden şimdiden yerinizi almalısınız. Söğüt tatilinizde köy çarşılarına uğrayıp alışveriş edebilir, tatlı yorgunluğunuzu atmak için köy kahvesine oturup kahvenizi yudumlayabilirsiniz.